« Reactie #264 Gepost op: 9 december 2010, 10:45:28 »
Ik vind het niet op stof lijken. Het lijkt me ook sterk dat er stof tussen zit aangezien die chips steriel worden geproduceerd. Ik vind het eerder op luchtbelletjes lijken. Van die luchtbelletjes die je ook krijgt tussen je preparaat glaasje en je dekglaasje (denk maar eens terug aan de biologie lessen
) wanneer je die niet goed op elkaar legt. Misschien zijn het luchtbelletjes in de "lijm" om de sensor en AA-filter aan elkaar vast te maken. In dat geval moeten ze hun productieproces nog eens goed nakijken.
Niet alle modellen schijnen er last van te hebben, maar toch te veel om het incidenteel te noemen. Misschien moeten er serienummers verzameld worden en er bij vermelden welke het wel hebben en welke niet. Misschien zijn het maar een paar vroege batches.
tja wanneer je iets gaat vergroten, komen er bijna altijd afwijkingen voor.
bv leg 's een druppel water onder een microscoop en verbaas je.
ga 's naar
http://www.vlaar.nl.
onder het kopje praktische informatie lees een artikel over:
ruwheid en gladheid papier

Gelogd
Pentax k-5 ii Pentax k-01, Pentax mx-1, Pentax Q7, Pentax Optio LS465
Lenzen Q7, de 01,02,03, 05,06,07.
Lenzen Dslr, 10/17, 17/70, 55/300 wr, 40xs, 35, 50, 70,100mm
Lenzen Slr: 28, 50, 100, 135, 200mm
Flitser: AF360FGZ II