Het Nederlandstalig Pentaxforum
Algemeen => De Stamtafel => Topic gestart door: Buksbeest op 13 april 2010, 22:19:10
-
We moeten allemaal eerlijk zijn. Nederland is niet meer wat het geweest is.
Dus als jullie nu de keuze zouden krijgen te emigreren. Waar zou je naar toe gaan en waarom?
En welke spullen zouden er absoluut mee moeten (uitgezonderd je Pentax spullen uiteraard, dat zijn eerste levensbehoeftes).
-
Dus als jullie nu de keuze zouden krijgen te emigreren. Waar zou je naar toe gaan en waarom?
Voor alle duidelijkheid: België is GEEN optie ;D
-
Voor alle duidelijkheid: België is GEEN optie ;D
Nou... Ik heb Belgen altijd wel bijzonder leuk volk gevonden (Vlaamen dan, Waloniërs daarentegen...)
Maar goed, ben idd wel opzoek naar wat bijzondere verhalen :-)
-
(uitgezonderd je Pentax spullen uiteraard, dat zijn eerste levensbehoeftes)
:D :D :D
Er zijn best wel wat mooie plekjes op de wereld. Ik zou er zelf niet zo snel willen wonen, hoewel ik me er enorm op mijn gemak heb gevoeld. Cape Clear Island, county Cork in Ierland. Ideale plek voor birding photography. Rust is er te vinden en met zijn tijd ook voldoende vermaak. Klein eilandje.
(http://www.chuckkruger.net/ASI103c01.jpg)
Zicht op de haven, gemaakt met mijn coolpix.
http://www.ngfotocommunity.net/files/users/006235/photos/00121842_original.jpg (http://www.ngfotocommunity.net/files/users/006235/photos/00121842_original.jpg)
-
Voor alle duidelijkheid: België is GEEN optie ;D
mmmmm Vlaanderen (en de Vlamingen) vind ik toch niet zo verkeerd hoor. Dat komt zeker op mijn lijstje.
Zweden staat ook hoog op mijn lijstje (alleen die donkere winters niet.......)
greetz,
Erik
-
Buks, zoals je ziet heb ik je topic naar de Stamtafel verplaatst. Daar hoort ie thuis.
Verder lijken mij de Antillen wel wat. Lekker klimaat, veel water, relaxed en je kan je prima redden met de Nederlandse taal...
Ik heb getwijfeld over België, want dat taaltje is zo zacht.... ;) (naar H.Westbroek)
Carel
-
Ik ga met jou mee Carel, naar een lekker warm land waar een weerbericht overbodig is...
-
Buiten het weer ben ik best goed tevreden hier in dit kikkerlandje.
Met roots in Indonesie zou ik best die kant op willen. Zeker na onze vakantie daar afgelopen zomer.
Maar ik zou niet alleen voor mezelf gaan hoor. Ik wil dan beslist ontwikkelingswerk doen.
Wel bij voorkeur op sportgebied (jeugdvoetbal). Als ik zie hoeveel ik terug krijg van deze kids ....dan moet het daar in Indonesie helemaal te gek zijn.
-
Niet om lullig te doen hoor, maar emigreren valt heel veel mensen vies tegen. Mijn vriendin is geen Nederlandse, en pas dan maak je mee hoe ingrijpend het eigenlijk is. Je verhuist niet naar een stuk Nederland waar ze toevallig een andere taal spreken. Alles is anders, niets is meer zoals je gewend bent. Daar verkijken mensen zich vaak op. Mijn vriendin komt dan nog uit Belgie, maar dan nog. Stond ze daar als 22 jarige en ze wist niet hoe een brievenbus werkt en hoe je kan zien of hij die dag al geleegd is. Voor ons is dat heel gewoon en daar denk je niet over na. Naar de dokter gaan is anders, enz. enz. Je loopt tegen een muur van regels en papierwerk op en niemand vertelt je hoe het moet. Alles wat je gewend bent en waar je dagelijks niet aan denkt zijn weg. Dat zijn de dingen die je gaat missen. Nooit meer jouw soort pindakaas gewoon in de supermarkt halen en op je brood doen. Je wordt altijd gezien als "de buitenlander", men kijkt op van je accent. Lacht er vaak ook nog mee. Er is een reden dat vrijwel alle mensen die van land verhuizen enorm naar een geboorteland hangen en samen klitten met mensen uit het land van herkomst.
Niet dat ik zeg dat je het niet moet doen of dat het niet kan. Maar als je je dit realiseert voordat je vertrekt, ben je in ieder geval voorbereid en is de schok wat minder. Maar eigenlijk zou iedere Nederlander het 1 keer in z'n leven moeten doen. Misschien dat we dan wat toleranter worden naar onze eigen immigranten... :)
-
@Keen: dat zeg ....ik ben best tevreden hier NL.
Heb ik Hongarije en Engeland gewerkt. Nu viel Engeland mee ....zou ik ook wel willen wonen (Hatfield/Londen).
Maar Hongarije viel mij zwaar tegen. Niet alleen de taal, maar de gebruiken, het werktempo ....
-
Ik heb een tijdje in Engeland gewoond en gewerkt (Devon). Daar heb ik geleerd: "Home sweet home", oftwel "Zoals het klokje thuis klinkt, klinkt het nergens". Heerlijk om gewoon meteen te kunnen zeggen wat je denkt, zonder eerst een vertaalslag te moeten maken. En voor degenen die zouden willen vertrekken: wat zijn de "push" faktoren, naast de "pull" faktoren?
-
We moeten allemaal eerlijk zijn. Nederland is niet meer wat het geweest is.
Dus als jullie nu de keuze zouden krijgen te emigreren. Waar zou je naar toe gaan en waarom?
En welke spullen zouden er absoluut mee moeten (uitgezonderd je Pentax spullen uiteraard, dat zijn eerste levensbehoeftes).
Ik denk dat ik als ik eerlijk ben moet zeggen dat Nederland beter is dan het ooit geweest is. Ik ben in het verleden al eens geemigreerd en 14 jaar later weer teruggekomen.
Joni Mitchell verwoordde het zo: "Don't it always seem to go / That you don't know what you've got / Till it's gone / They paved paradise / And put up a parking lot "
-
Mijn vrouw en ik hebben gekeken naar Nieuw Zeeland. Erg mooi land, mensen zijn nog super vriendelijk, lekker klimaat, heerlijke wijnen... Maar emigreren blijft een verhaal van plussen en minnen. Voor ons waren de plussen niet in de meerderheid. We hebben daar wel Nederlanders gesproken die letterlijk zeiden: “Hier wil ik begraven worden.â€
Maar als ik zeg dat we gekeken hebben bedoel ik ook serieus gekeken. Ik verbaas me zo over die TV programma’s waar mensen totaal onvoorbereid in een ander land gaan wonen; dat is een geheid recept voor onnodige kosten, desillusie en zelfs depressie.
Hoewel ik niet hou van negatief denken ben ik het er wel mee eens dat NL niet meer is wat het geweest is. Onnodig regel- en bemoeizucht van de overheid (vaak pure dommigheid), gebrek aan respect voor medemensen, etc. Ik kon trotser zijn op NL toen we nog een toonbeeld waren van verlicht en tolerant denken. Maar ja...
Als ik naar NZ zou emigreren (gaat niet meer gebeuren maar áls) dan zou ik een nieuwe camera kopen, de K-x of het liefst nog een geweathersealde opvolger, en op zoek gaan naar een mooi wijde zoom (10-20 of 12-24) voor landschappen, met polarisatiefilter. Daarnaast zou een mooie (star) tele goed van pas komen voor die vogels die niet kunnen vliegen ;)
-
Oh das niet zo moeilijk, Nieuw Zeeland natuurlijk!
-
Goede vriend is twee jaar geleden naar Noorwegen geemigreerd en ik kan hem geen ongelijk geven... Maar ook NZ trekt ons wel aan (vriendinlief heeft wat moeite met de noorse winters, gebrek aan licht en warmte zeg maar).
Maar in beide landen hebben we vrienden wonen, dus wie weet.
Ennuh, pentax spullen heb ik nog niet :'(, maar mijn muziekinstallatie en de collectie gaan wel degelijk mee!
-
Nederland is volgens mij nooit geweest wat het in het hoofd van de Hollander niet meer schijnt te zijn. Ik ben weliswaar in Nederland geboren maar n Duitsland opgegroeid dus dat beschouw ik eerlijk gezegd als mijn "roots". Ik moet daar dan wel meteen aan toevoegen dat de sfeer na de val van de muur aanzienlijk minder is. Verder heb ik veel vrienden in Israël en Jordanië en als ze daar ophouden met schieten zou dat een optie zijn. Mijn vrouw komt uit Manilla dus er is een goede kans dat we in elk geval op termijn gaan overwinteren. Wat er mee moet? Een iPod en een eBook, dat scheelt sjouwen >:(
-
Manilla
Geweldige stad in een prachtig land.
Durf te stellen dat ik daar best zou kunnen wonen. Maar Maleisië of Indonesië lijkt me ook niet verkeerd. Die komen dan nog wel na Sri Lanka. Zeker nu de onlusten daar voorbij zijn. Aaaaaah, Sri Lanka... mooi, gevarieerd land met lieve mensen en (niet onbelangrijk) heerlijk eten.
Wat moet mee? Mijn iMac 27inch MOET echt mee! :D
Gr. PentaxDonkey
-
Kijk dit zijn allemaal leuke antwoorden!
Keep this topic alive! Ik wil meer horen.
-
Heb zelf familie die naar Australie en Canada zijn geemigreerd. Zijn daar allemaal wel goed terecht gekomen en willen ook niet meer terug. Maar waar zou ik dan naartoe moeten? Geen flauw idee!
-
Ik zou wel naar de US of A willen emigreren. Buitenom het enorme verschil met de Europese cultuur, zou ik het hele land willen doorreizen.
Prachtige natuur, en natuurlijk op elke straathoek Starbucks koffie (New York dan ;))
Wat ik mee zou nemen? Mijn laptop en mp4 speler.
-
Wat ik mee zou nemen? Mijn laptop en mp4 speler.
What about your Pentax!? :D
-
Ik zou wel naar de US of A willen emigreren. Buitenom het enorme verschil met de Europese cultuur, zou ik het hele land willen doorreizen.
Prachtige natuur, en natuurlijk op elke straathoek Starbucks koffie (New York dan ;))
Wat ik mee zou nemen? Mijn laptop en mp4 speler.
Starbucks zou ik ook graag hier willen hebben... :) Maar lees in nou goed "laptop en mp4 speler"? Ik zou denken CAMERA!
-
D'r zit een Starbucks op Schiphol hoor. ;)
-
Die gebruik ik ook als ik vlieg :) Maar om nou elke keer naar Schiphol te rijden :)
Zelfs mijn oudste zoon (12jr) heeft het nog steeds over de "Frappucino's Vanille" in New York...
-
In de eerste post stond welke spullen je mee zou nemen buiten je camera-spullen om ;) Uiteraard zou ik mijn camera + toebehoren meenemen :D
Mharda; Centraal Station Utrecht heeft inmiddels ook een vestiging :)
Cmdr_Keen; ik woon in het oosten van het land, om nu ff een uur en een kwartier (Utrecht) of bijna 2 uur (Schiphol) voor een (overigens superlekkere) cappuchino te rijden...Heb helaas geen lease-auto ;) :D
-
In de eerste post stond welke spullen je mee zou nemen buiten je camera-spullen om ;) Uiteraard zou ik mijn camera + toebehoren meenemen :D
Mharda; Centraal Station Utrecht heeft inmiddels ook een vestiging :)
Cmdr_Keen; ik woon in het oosten van het land, om nu ff een uur en een kwartier (Utrecht) of bijna 2 uur (Schiphol) voor een (overigens superlekkere) cappuchino te rijden...Heb helaas geen lease-auto ;) :D
Nou, Chantal,
In veel stations kun je ook met de trein komen, hoor! ;D
Maar inderdaad; Utrecht CS heb ook zo'n koffietent. Ik moet em nog uitproberen.... :schaam:
Op... nee dat gaat ook niet... Nou, later dan maar.... :-\
Groetjes,
Ruurd
-
USA
Nu niet zo zeer omdat het in Nederland helemaal niet meer te doen is, heb het hier over het algemeen prima naar mijn zin, maar mijn vriendin is Amerikaanse, woont daar en om allerlei redenen (waarvan ik het niet nodig vind om die hier te benoemen) hoop ik volgend jaar die kant op te kunnen.
Ben nu dan ook vooral op zoek naar werk (wat nog behoorlijk tegen valt) en probeer zoveel mogelijk info te verzamelen om tegen die tijd alles geregeld te kunnen hebben.
Wat er mee moet (naast de camera en toebehoren)? Het zal van de aldaar beschikbare hoeveelheid ruimte afhangen, maar toch zeker:
Computer (power unit heeft een 110V stand en desnoods meubel ik er een nieuwe in) met foto's
Windsurf spullen
Boeken (foto albums, favo thrillers)
Misschien bepaalde meubels (maar dat zal moeten blijken)
Greetz,
Hans.
[Off-topic Mode ON]
PS: Ik snap die totale fascinatie voor Starbucks van veel mensen niet. Zeker als je een normale bak koffie, espresso of cappuchino wilt, moet je naar mijn idee ZEKER NIET bij Starbucks zijn. Er zijn, zeker hier in NL, zo veel lunchrooms, café's, restaurants die een veel betere kwaliteit koffie zetten (en dat is, naar ik begrepen heb, 1 van de redenen waarom Starbucks hier nooit een normale zaak geopend heeft, maar het nu via Schiphol en de NS stations probeert). Hou je daarentegen van die frappuchino's, mijn zege heb je. ;)
[Off-topic Mode OFF]
-
Nou, Chantal,
In veel stations kun je ook met de trein komen, hoor! ;D
Maar inderdaad; Utrecht CS heb ook zo'n koffietent. Ik moet em nog uitproberen.... :schaam:
Op... nee dat gaat ook niet... Nou, later dan maar.... :-\
Groetjes,
Ruurd
*offtopic*Hahaha, nou, toevallig ga ik zaterdag met de trein, en ik moet overstappen in Utrecht CS..duss ;D
Hans, Starbucks mag hier niet meer vestigingen openen, Douwe Egberts vecht dat tegen.... :(
*einde offtopic*
-
[Off-topic Mode ON]
PS: Ik snap die totale fascinatie voor Starbucks van veel mensen niet. Zeker als je een normale bak koffie, espresso of cappuchino wilt, moet je naar mijn idee ZEKER NIET bij Starbucks zijn. Er zijn, zeker hier in NL, zo veel lunchrooms, café's, restaurants die een veel betere kwaliteit koffie zetten (en dat is, naar ik begrepen heb, 1 van de redenen waarom Starbucks hier nooit een normale zaak geopend heeft, maar het nu via Schiphol en de NS stations probeert). Hou je daarentegen van die frappuchino's, mijn zege heb je. ;)
[Off-topic Mode OFF]
En daar kan ik het alleen maar van harte en vanuit de grond van mijn hart mee eens zijn - Starbucks? Blaaaaahh. Geef mij maar een goed gezet bakkie filterleut.
-
En daar kan ik het alleen maar van harte en vanuit de grond van mijn hart mee eens zijn - Starbucks? Blaaaaahh. Geef mij maar een goed gezet bakkie filterleut.
Wat voor bakkie maakt Starbucks dan?
Ter bevordering van hartklachten, maagklachten enz?
Nou, daar ben ik inmiddels wel immuun voor... ;D
Ik sta/stond in mijn vriendenkring bekend om mijn nachtdienst-koffie:
Die dienst kon je draaien zonder één keer met de ogen te kniperen...
Groeten,
Ruurd
-
*offtopic*Hahaha, nou, toevallig ga ik zaterdag met de trein, en ik moet overstappen in Utrecht CS..duss ;D
Hans, Starbucks mag hier niet meer vestigingen openen, Douwe Egberts vecht dat tegen.... :(
*einde offtopic*
Passs maar op; Utrecht CS staat voor "Computer Storing". ;D
-
Emigreren.... dus gedaan, woon sinds 1,5 jaar in Portugal aan de rand van een klein dorpje in het district Coimbra.
We zijn hier naar toe gegaan omdat we de ratrace, het weer en de sociale desinteresse in NL beu waren.
Daar kwam nog bij dat mijn werkgever EMI overgenomen werd door een paar durfinvesteerders die het bedrijf naar de ................dus mijn baan opgezegd en eens overwinterd in Spanje.
In NL vrijwel alles wat we zelden gebruikte (en dat is nogal wat) verkocht op marktplaats, het huis verkocht en de bank zijn centjes gegeven en met ongeveer 6 m3 spullen naar Portugal vertrokken. Onze volwassen zoons zijn in NL gebleven.
Van de overwaarde van ons huis hebben we hier een heel klein granieten huisje op 10.000 m2 grond gekocht en nog wat over gehouden om jaren eenvoudig te leven.
Wat hebben we hier gevonden ? Rust, tijd om tot onszelf te komen, vriendelijke mensen, relaxt leven dicht bij en in de natuur.
Natuurlijk alle foto spullen meegenomen, maar het eerste jaar nog niet zoveel tijd gehad om er veel met de camera op te trekken, op ons eigen terrein natuurlijk wel veel foto's gemaakt.
Met een paar Nederlanders, Engelen en een Belg willen we een soort fotogroepje opzetten en samen plaatsen bezoeken, we zitten hier in een gebied waar de Romeinen en Moren jaren gezeten hebben, ook zijn er heel veel hunebedden en een prachtige flora en fauna.
Ik weet niet hoe het gaat lopen en of we ooit heimwee krijgen, maar ik al aangegeven bij een vroegtijdig overlijden hier begraven te willen worden, prachtige kerkhoven tegen zeer lage kosten :-)
Met vriendelijke groet,
Albert
-
prachtige kerkhoven tegen zeer lage kosten :-)
Zo te lezen ben je nog een echte nederlander :D
-
Gaaf Albert, en toch ook moedig zo'n grote stap te zetten! :good:
Maar het moet daar wel heeeeel erg rustig zijn als je zelfs Engelen in je fotogroepje hebt zitten... ::)
Carel
-
Emigreren.... dus gedaan, woon sinds 1,5 jaar in Portugal aan de rand van een klein dorpje in het district Coimbra.
Pentaxforummeeting 2011? :D