Na jarenlang scepsis en twijfel heb ik de stap naar digitale fotografie gemaakt. Met de aanschaf van een Samsung Digimax S 600 kwam er een einde aan tientallen jaren analoge fotografie met diverse Pentaxen.
Zo rond 1980 stapte ik over van mijn eerste “echte†camera (een CERTO KN 35  kleinbeeld van Oostduitse makelij) naar een CHINON CM4. Ik koos wel bewust voor het K-bajonetsysteem, maar geld voor de gewilde ME-Super van PENTAX was er niet. Die kostte toen bijna ƒ 1.000,-- en die had ik niet. Nóg niet, want na een aantal jaren verkocht ik de CHINON en schafte een tweedehands ME-Super aan. Dat was het begin van mijn PENTAX tijdperk, want ik zou er nog diverse aanschaffen. Een barrel van een ME-Super er bij (voor de dia’s, de goede camera was voor het zwart/wit werk) en op beurzen ging ik langzaam aan bodies en lenzen kopen.
Wat volgde was een Super-A voor gebruik naast de ME-Super, de aanschaf van een H2, SV1a, Spotmatic. Daarnaast kon ik een ASAHIFLEX IIB op de kop tikken doordat ik toevallig een advertentie van de PENTAXclub als eerste las. Ik was toen lid van de Pentaxclub en later van de AOCN. Â Die ASAHIFLEX is mijn paradepaardje natuurlijk.
Mijn zoon had inmiddels een P-30N gekregen.
Helaas heb ik mijn 2 ME-Supers ingeruild voor de aanschaf van een SFX-n. Deze camera vulde mijn 15 kilo zware tas tot de overstap naar digitaal. De SFX-n is wel meegegaan naar Gambia en die werd hoofdzakelijk door mijn echtgenote gebruikt. Zij is helemaal weg van die camera!
Op mijn laatste vakantie kwam de verzamelwoede weer wat boven drijven toen ik een Leica II zag bij diverse antiekwinkeltjes in Bulgarije. In brons met een mooie inscriptie uit de WOII, of de gewone uitvoering met inscriptie. Uiteraard wist ik dat er veel namaak (Russisch) op de markt is, maar een Russische nepper was ook leuk. Alleen, of dat  nou écht van de Luftwaffe was geweest??? Na wat speurwerk van het thuisfront op internet en de toch nog wel hoge prijs (zo’n 250 euro) heb ik de Leica niet gekocht. Temeer daar er in meerdere zaken dezelfde camera’s liggen die allemaal van een en dezelfde vlieger-generaal waren geweest…
Thuis gekomen wilde ik er wel meer van weten en kwam er achter dat  het inderdaad Russische namaak betreft, waarbij ze een verkeerde camera hebben gebruikt (in de oorlog bleek de III gebruikt te worden). Goede keus dus gemaakt.
Maar toch even de vitrinekast bekijken wat de rest nou precies was. Toen kwamen de Pentaxen ook weer voorbij en daar was dat gevoel weer! Via Marktplaats.nl zag ik een aanbod: gratis ophalen wegens overstap naar digitaal: MZ-10 body! En gelukkig was ik wéér de eerste en heb dus nu ook de MZ-10. Maar die wil ik gaan gebruiken, dus de Super-A gaat ook de vitrinekast in. De SFX-n mag daar van mijn vrouw niet bij, want die wil zij gebruiken. Op zoek naar een nieuwe lens dus maar!
Via het PENTAXforum weer wat op de hoogte gekomen van de laatste zaken. Of ik daar vrolijk van wordt weet ik niet, want PENTAX lijkt toch wel zijn plek op de markt verloren te hebben. Dat zou mij niet echt verbazen want ze hebben n.m.m. hun naam toch wel te grabbel gegooid met diverse compactcamera’s waarvan de kwaliteit niet altijd even denderend was. Zo weet ik nog dat ik een ME-Super (dat barrel) heb ingeruild voor een ESPIO maar daar heel snel weer van terug kwam. Vandaar ook mijn scepsis voor een digitale compact, maar dat valt reuze mee. Echter, fotograferen met een analoge SLR blijft gewoon heel leuk. In ieder geval is het bij mij weer gaan leven!
Mijn verzameling:
• Asahiflex IIB # 83589 met Takuma 1:3,5-50mm # 293384
• Asahi Pentax SV # 1820136 met Super Takumar lens 1:2-55 mm # 2123022 Â
• Asahi Pentax S1a black # 650098 met Takumar 1:3,5/135    mm # 726047
• Asahi Pentax H2 # 220259 met Super Takumar 1:2-55 mm # 1543942
• Asahi Pentax SP1000 # 5796853 met SMC Takumar 1:2-55 mm # 8067517
• Asahi Pentax ME # 1045552 met SMC 1:2-50 mm # 8776020
• Pentax Super A # 1124363 met SMC Pentax 1,7-50 mm # 1297140
• Pentax SFXn # 4365735 met SMC Pentax 3,5/4,5- 35-70mm # 1126844
• Pentax MZ-10 # 8967910
• SMC Takumar 1:1,8-55 mm #7688881
• Belichtingsmeter type Asahi Pentax Meter
• Belichtingsmeter type Asahi Pentax Meter SL (2X)
• AF adapter 1.7 # 1008222
• AF 280T flitser # 85003721
• PC 3000 compact
Boeken:
• Asahi Pentax and Pentax SLR 35 mm cameras 1952-1989 – Danilo Cecchi
• The Pentax way (4e druk)
• Het Pentaxreflexboek _ Wim Broekman
• Das Super ME-Buch
• Einfach Super
• Diverse gebruiksaanwijzingen