Het Nederlandstalig Pentaxforum

Algemeen => De Stamtafel => Topic gestart door: Anvh op 9 januari 2011, 20:04:00

Titel: Killing us softly
Bericht door: Anvh op 9 januari 2011, 20:04:00
De vierde versie al weer.
Gaat over hoe over het algemeen hoe vrouwen negatief en als objecten in advertenties worden gebruikt en over idealen die neer worden gezet die nooit te halen valt maar er word ook over advertenties in het algemeen gepraat.
De volledige versie is veel breder, weet niet of die ergens op de net staat?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PTlmho_RovY[/youtube]

Ik weet niet of jullie ooit deze hebben gezien, een timelaps van een photoshoot.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=omBfg3UwkYM[/youtube]
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Serpiente op 9 januari 2011, 20:33:37
Ik heb het idee dat het schoonheidsideaal in de modewereld qua gewicht vooral gecreëerd is door vrouwen zelf. Ik ken geen man die op graatmager valt. Het lijkt wel of ze steeds meer op jongetjes willen lijken in de modewereld. Ik geloof dat het begon met de eerste emancipatiegolf in de jaren 20 van de vorige eeuw (weleens opgevangen).
Mannen worden aangetrokken door dingen als brede heupen, grote billen, borsten en rode lippen ;) hoe sterker die prikkel hoe beter. :D In de kunst wordt dat vaak overdreven (supranormale prikkels) om het extra aantrekkelijk te maken. Daar maken ze dan wel gebruik van bij het vergroten van de ogen, maar verder maken ze de prikkels alleen maar zwakker.

Ik heb alleen niet echt het idee dat zo'n "Christelijke" toespraak van die vrouw veel verschil zal maken. ;) Wij mannen kunnen wel in actie komen, maar die mode is niet voor ons bedoeld.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Kirsten op 10 januari 2011, 00:15:30
Schoonheidsideaal bestaat, denk ik, al sinds mens heugenis zowel bij vrouwen als mannen.
Vooral bij mannen is dit de laatste jaren sterk toegenomen; wanneer ik mannelijke vrienden bezig hoor en zie
dan zijn ze soms méér met hun uiterlijk bezig dan wij vrouwen.

Uiteindelijk maakt het allemaal niet uit hoe iemand eruit ziet, echte schoonheid zit vanbinnen...

en over grote borsten, billen en rode lippen gesproken:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZMxYOWSvL-w[/youtube]
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 00:28:05
Heb een beetje gemend gevoel wat je zegt.
In grote lijnen ben ik het met je eens maar om te zeggen dat vrouwen dit willen is denk ik niet correct.
De meeste grote bazen achter de advertenties zijn mannen volgens mijn en wat zal het zijn, misschien de helft van de mode ontwerpers is denk ik ook man en alles wat ze willen is verkopen. Waarom zullen ze druk maken over onze welzijn?

Je heb nu ook maar een stukje gezien als je het hele stuk kijk (kan je vinden als torrent) dan wordt er gesproken over meer dingen ook over seks.

Het grootste probleem is dat we advertenties als standaard gaan zien voor wat normaal is en dat we ons daarmee gaan vergelijken.
Als je als puber onzeker ben over jezelf en je lichaam en je wordt gebombardeerd met zulke beelden dan heeft het een behoorlijke impact volgens mijn. En als je als jongs af aan als meisje wordt vertelt dat je er mooi uit moet zijn dan ga je daar in geloven en zien als een standaard, kan het meisje daar iets aan doen? En hoe vaak wordt iemand die er iets minder uit ziet niet als iets negatief gebruikt?
En als man moet je stoer zijn toch en vechten?
En als een van de BNers een beetje te dik wordt staat het in alle rodelbladen dat ... een buikje heeft.
(http://static1.hln.be/static/FOTO/pe/11/7/12/media_xl_3673452.jpg?20100428082540)
(http://www.molblog.nl/images/uploads/ug4.jpg)

Ook zien we veel meer naakt op de TV en seks, goed het verkoopt maar het word gebruikt om echt alles te verkopen en gaat alleen maar over seks, borsten of andere vrouwelijke lichaamsdelen ... waar is de relatie en de respect voor de vrouw? En meisje moet sexy, onschuldig, evenaren en maagdelijk, hoe doe je dat? zijn Gelukkig is de voorlichten goed en gaan de commercial niet tot extreme hier maar toch is het geen goed voorbeeld.

Wat vindt je van deze bijvoorbeeld.
Hoe oud lijkt ze, 16 jaar misschien? "You know you're not the first" dus ze is al ervaren volgens mijn.
Lekker of niet? (ik kan het nog zeggen want ik ben nog jong  ;)) maar wat heeft het met BMW te maken?
(http://www.automobil-blog.de/wp-content/uploads/Autos/BMW/Werbung/BMW_Griechenland_Girl_Gebrauchtwagen.jpg)

Lee jeans maakt het ook wel bond.
http://blog.fooyoh.com/discoduck/2558

Om bij Kirsten in te haken dat het van allen tijden is.
(http://owni.fr/files/2010/10/pub_vintage_023.jpg)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: RonHendriks op 10 januari 2011, 00:30:32
en over grote borsten, billen en rode lippen gesproken:
Tsjonge er kan toch wel veel met Photoshop Elements :D
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Serpiente op 10 januari 2011, 00:47:03
Wat vindt je van deze bijvoorbeeld.
Hoe oud lijkt ze, 16 jaar misschien? "You know you're not the first" dus ze is al ervaren volgens mijn.
Lekker of niet? (ik kan het nog zeggen want ik ben nog jong  ;)) maar wat heeft het met BMW te maken?
(http://www.automobil-blog.de/wp-content/uploads/Autos/BMW/Werbung/BMW_Griechenland_Girl_Gebrauchtwagen.jpg)
My sweet 16 ;)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 01:10:27
My sweet 16 ;)
Oh dat is zo erg.... je hebt op Discovery travel and living soms een stukje over van de jonge meisjes van 6-9 jaar die mee doen aan een modellen wedstrijd, dat is ook zo erg. Gelukkig hebben we dat hier niet in Nederland.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jazzer op 10 januari 2011, 04:51:02
Ik heb het idee dat het schoonheidsideaal in de modewereld qua gewicht vooral gecreëerd is door vrouwen zelf. Ik ken geen man die op graatmager valt.
...
Wij mannen kunnen wel in actie komen, maar die mode is niet voor ons bedoeld.

Voor modeshows zoeken de ontwerpers helaas nog steeds wandelende kleerhangers.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: gnodde op 10 januari 2011, 05:20:24
Besef wel, dat in de mode- en reclamewereld veel (de meeste?) mannen homosexueel zijn...

Jan.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: andre-mz5 op 10 januari 2011, 11:03:05
Citaat
Het lijkt wel of ze steeds meer op jongetjes willen lijken in de modewereld. Ik geloof dat het begon met de eerste emancipatiegolf in de jaren 20 van de vorige eeuw (weleens opgevangen).
Eind jaren zestig is die trend gestart door Twiggy (http://en.wikipedia.org/wiki/Twiggy), een van de eerste supermodellen. De naam geeft al aan dat het geen Rubens model is.  ;D
Topic is overigens meer een "Stamtafel" onderwerp, dus zal het daar naar toe verplatsen.

grtz, Andre
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jan-61 op 10 januari 2011, 16:29:00
Besef wel, dat in de mode- en reclamewereld veel (de meeste?) mannen homosexueel zijn...

Jan.

+1

en daar buiten ook nog wel eens.
Dit maakt alles net even wat complexer....


Jan.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 16:37:59
Besef wel, dat in de mode- en reclamewereld veel (de meeste?) mannen homosexueel zijn...
Omdat een man homo is is die vrouw onvriendelijk?
Volgens mijn niet dus ik begrijp je punt niet.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jan-61 op 10 januari 2011, 16:55:19
Omdat een man homo is is die vrouw onvriendelijk?

 ??? Hoe dat zo?
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Alwin op 10 januari 2011, 17:00:08
Besef wel, dat in de mode- en reclamewereld veel (de meeste?) mannen homosexueel zijn...

Jan.
Die vrouwen kleden zich zo mooi voor het grotere publiek dat ze via fotografie bereiken, niet voor die paar mannen in de buurt die misschien homo zijn. Wat doet dat er trouwens toe?
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Serpiente op 10 januari 2011, 17:24:45
Omdat een man homo is is die vrouw onvriendelijk?
Volgens mijn niet dus ik begrijp je punt niet.
Nee.. Bij hetero vrouwen en homoseksuele mannen ontbreekt de seksuele prikkel.. Zeg maar de natuurlijke aantrekkingskracht. Zij hebben een ander beeld van de vrouw dan mannen die willen paren ;) Zij hebben een ander idee van mooi zijn. Over het algemeen willen ze ook alleen maar dat hun kleding er het beste uitkomt. Misschien zijn mooie rondingen storend. ;)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 17:25:24
??? Hoe dat zo?
Omdat we het hier over hebben, over hoe mensen (in het bijzonder vrouwen) worden gebruikt voor advertentie en dat er dunne meisjes over de catwalk lopen.

Als iemand dan zegt "Besef wel, dat in de mode- en reclamewereld veel (de meeste?) mannen homosexueel zijn..." dan trek ik die conclusie dat het slaat op de meeste homo's of dat homo zijn er mee te maken heeft.
Maar dat is op zich belachelijk dus daarom de vraag teken op hoop voor meer uitleg.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 17:35:02
Nee.. Bij hetero vrouwen en homoseksuele mannen ontbreekt de seksuele prikkel. Zeg maar de natuurlijke aantrekkingskracht. Zij hebben een ander beeld van de vrouw dan mannen die willen paren ;) Zij hebben een ander idee van mooi zijn. Over het algemeen willen ze ook alleen maar dat hun kleding er het beste uitkomt. Misschien zijn mooie rondingen storend. ;)
Ik weet het niet, we praten hier nu wel over een diverse groep hier. Ik ken vrouwen die hetro zijn maar ook naar vrouwen kijk, en niet elke homo is het zelfde. Maar ja dit heeft er weinig eigenlijk mee te maken volgens mijn.
Seks doe je met zijn tweeën en meestal is het een hetero stel op TV dus homo mannen/vrouwen heb wel iets om naar te kijken  ;)
Over of je rondingen wel of niet mooi vindt is een persoonlijk vraag maar ook eentje die wordt gevormd door de maatschappij.
Vroeg waren de vollere vrouwen juist in want die waren gezond en aten goed dus konden makkelijk een kind krijgen.

Het stukje over kleding is niet specifiek gericht op homo's iedere mode ontwerper wil dat hun kleding het er beste uitkomt of niet?
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jan-61 op 10 januari 2011, 17:37:29
Ik denk dat Jan het aanvoert om er op te wijzen dat er meerdere aspecten aan zitten dan alleen het simpele 'mannetje vindt vrouwtje leuk' :P :P.
Homomannen kunnen het juist erg goed met vrouwen vinden en veel vrouwen vinden het juist lekker relaxed en ook prettig om met homomannen samen te werken. Vrouwonvriendelijkheid is het laatste om aan te denken.


Jan.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 17:41:16
inderdaad Jan maar daar dacht ik wel aan toen ik het las, misschien lag het aan mijn.  ;)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Karin op 10 januari 2011, 20:11:51
Die vrouwen kleden zich zo mooi voor het grotere publiek dat ze via fotografie bereiken, niet voor die paar mannen in de buurt die misschien homo zijn. Wat doet dat er trouwens toe?

ik begeef me op glad ijs ben ik bang, maar wil toch ook iets zeggen:
Heb je gezien in welke pose ze neer gezet worden? Het gaat om de kleding en sommigen worden 'weerloos'
neergezet. Of heel uitdagend.
Ik herinner me van 1 foto (wat reclame voor kleding is), 1 vrouw, weerloos/vastgepakt door 1 man, benauwd kijkend,  met 5 andere mannen om
haar heen die op haar af komen. Leuke kleding reclame,...... maar niet heus!!!

ik zag o.a ook een reclame voor condooms, maat xl.
Wat zetten ze op die reclame-foto: een gedeeltelijk vrouwengezicht, met 2 pleisters over
haar uitgescheurde mondhoeken. Zet dan een man op die foto, daar is de reclame voor
bedoeld.

En zo zag ik nog meer schokkende reclame foto's.
Erg vrouwonvriendelijke reclame's gezien. En dit is erg zacht uitgedrukt.

Is het voor een shampoo dat je reclame maakt, snap ik dat je dat model er zo mooi mogelijk
op wilt hebben. Of voor een huidcreme. Je wilt dat iedereen je product koopt dus zet je de
vrouw er zo mooi mogelijk op.

maar er kan in ieder geval heel veel met photoshop. Zelf doe ik ook een ietsje pietsje glamourfilter
over een portretfoto van mezelf om 'm mooier te maken.

gr. Karin.
hopelijk reageren er meer vrouwen in dit topic.


Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Serpiente op 10 januari 2011, 20:21:54
tjah.. in die AXE reclames worden vrouwen ook uitgebeeld als een stel vliegen die op een verse drol af komen (zo ruikt die AXE deo in ieder geval wel).
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Alwin op 10 januari 2011, 20:22:02
Dank voor je reaktie Karin. Het gaat mij erom of de vrouw er zelf voor kiest om voor de camera te staan en zichzelf in haar schoonheid wil laten fotograferen. In het eerste video-bericht - dat ik nog niet gelezen had toen ik het vorige bericht schreef - doet de spreekster het erg voorkomen alsof het modellenwereldje allemaal vrouwenonderdrukking is en er altijd verkeerde eetgewoonten worden gepropageerd. Ik ken het modellenwereldje persoonlijk om daar over te oordelen, maar we leven allemaal hier in het westen in een open samenleving. Als er vaak iets mis was in het modellenwereldje dan zijn er advocaten om hen bij te staan en genoeg pers bereid om het openbaar te maken lijkt me. Nare gevallen zullen er ook zijn, zoals jij in je voorbeelden aangeeft (die kende ik niet). Maar daarmee zijn modellen toch geen willoze slachtoffers van een marketingbureau?
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 20:48:39
Alwin het is niet alleen gericht op het modellen wereldje maar hoe de vrouw word afgebeeld in de maatschappij en dat is het probleem.
Ik denk dat omdat er altijd wel spraken van is geweest het eigenlijk als normaal word gezien en dat is het probleem.

Paar voorbeelden voor Karin.
Verkrachting?
(http://blog.lib.umn.edu/conn0406/feministtheory/Dolce-Gabbana-Ad-Sexist.jpg)
(http://www.shamelessmag.com/media/content/2007/12/unforgivable.jpg)

Geweld
(http://www.abc.net.au/unleashed/images/reist_ad.jpg)
(http://thegirlrevolution.com/wp-content/uploads/2009/05/strangled.jpg)

deze was verbannen trouwens, een Stones reclame.
(http://3.bp.blogspot.com/_HvQPECtuvqk/Rm2eGiCt5EI/AAAAAAAAAEs/hKUT8hyuaGM/s320/stones_banned_ad.jpg)

Dit is ook een mooie
(http://www.boingboing.net/200805121226.jpg)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Buksbeest op 10 januari 2011, 21:55:01
Ik heb deze discussie al meerdere malen gevoerd... Ga het niet nog een keer doen.
Maar wat ik wel wil zeggen:

Het filmpje: "Model thinness is a public health problem".
Oh? Ik dacht dat overgewicht tegenwoordig 'het' probleem was. Wie maakt er dan het standaard? Kennelijk is het geen van beide goed...
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 22:34:54
Buk er wordt niet gezegd dat het "het" probleem is maar "een" probleem, is wel een verschil.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Buksbeest op 10 januari 2011, 22:38:38
Buk er wordt niet gezegd dat het "het" probleem is maar "een" probleem, is wel een verschil.

Daar heb je ook volledig gelijk in!
Maar wou vooral meedelen dat alles tegenwoordig als een groot probleem wordt omschreven, terwijl het vooral in individuele gevallen gaat.
En dan is het wel weer de fout van de media, dat alles zo verdomt selectief naar buiten wordt gebracht.

Vb: 2 kinderen dood aan mexicaanse griep en een heel land wordt vast gehouden in angst. Jaarlijks sterven 100en mensen aan normale griep, maar dat mag je uitzweten... *zucht*, mensen!
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 10 januari 2011, 22:42:53
Ach ja dat blijft je altijd houden.  ::)
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Buksbeest op 10 januari 2011, 22:45:40
Ach ja dat blijft je altijd houden.  ::)

Daarom kijken ik eigenlijk geen TV meer, met uitzondering van Comedy Central.
Geen boodschap, geen moraal en geen bangmakerij. Gewoon simpel lachen. Punt.
Heerlijk  :)

Verder moet iedereen lekker zijn eigen en normen waarde bepalen en andere mensen daar niet mee lastig vallen.

Moet nu net denken aan een leuke uitspraak van Dhr. Maassen: "Ik ben een pasivist en iedereen die dat niet is moeten ze kapot schieten".  :D
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jazzer op 11 januari 2011, 21:38:12
Alwin het is niet alleen gericht op het modellen wereldje maar hoe de vrouw word afgebeeld in de maatschappij en dat is het probleem.
Ik denk dat omdat er altijd wel spraken van is geweest het eigenlijk als normaal word gezien en dat is het probleem.

Paar voorbeelden voor Karin.
Verkrachting?
(http://blog.lib.umn.edu/conn0406/feministtheory/Dolce-Gabbana-Ad-Sexist.jpg)
(http://www.shamelessmag.com/media/content/2007/12/unforgivable.jpg)

Geweld
(http://www.abc.net.au/unleashed/images/reist_ad.jpg)
(http://thegirlrevolution.com/wp-content/uploads/2009/05/strangled.jpg)

deze was verbannen trouwens, een Stones reclame.
(http://3.bp.blogspot.com/_HvQPECtuvqk/Rm2eGiCt5EI/AAAAAAAAAEs/hKUT8hyuaGM/s320/stones_banned_ad.jpg)

Dit is ook een mooie
(http://www.boingboing.net/200805121226.jpg)

Dat dergelijke vormen van publiciteit getolereerd worden - en verheerlijking van geweld in het algemeen - snap ik niet goed.
Jongens die opgroeien in preutse gezinnen - waar nooit over seks wordt gepraat - gaan nog denken dat zoiets normaal gedrag is.
Aan de andere kant zijn zo'n gefrustreerde venten vaak "moraalridders" (zoals o.a. veel Amerikanen) die wel aanstoot nemen aan een blote vrouwenborst.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: kobus op 11 januari 2011, 22:27:06
Ach reclamecampagnes..............................................................
Dan is de vrouw slank, dan weer Rubens enz,enz.
Dan moeten mannen behaard zijn, dan weer glad.

Ik doe waar ik mijzelf op dat moment het prettigste bij voel, soms met, soms zonder haar.
Als de vrouwen dat nu ook eens deden, draag en doe waar je jezelf prettig in voelt, dan komt de uitstraling vanzelf, en die is belangrijker dan uiterlijk.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Anvh op 12 januari 2011, 00:13:24
Dat dergelijke vormen van publiciteit getolereerd worden - en verheerlijking van geweld in het algemeen - snap ik niet goed.
Jongens die opgroeien in preutse gezinnen - waar nooit over seks wordt gepraat - gaan nog denken dat zoiets normaal gedrag is.
Aan de andere kant zijn zo'n gefrustreerde venten vaak "moraalridders" (zoals o.a. veel Amerikanen) die wel aanstoot nemen aan een blote vrouwenborst.
Dat is de andere kant van het verhaal. Met de reclames mag het wel sexy en uitdagend en het is normaal dat er dode vallen in een actie film (met veel bloed) maar oh jeeh als een echtpaar op tv de liefde bedrijft... zo gek.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jazzer op 12 januari 2011, 00:26:22
Dat is de andere kant van het verhaal. Met de reclames mag het wel sexy en uitdagend ...

Alleen mannen met een te klein pietje vinden scènes waarin vrouwen worden vernederd sexy en uitdagend.
Wat mij betreft goed vergelijkbaar met de provocaties van de Tea Party in de VS.
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Buksbeest op 12 januari 2011, 00:34:13
Alleen mannen met een te klein pietje vinden scènes waarin vrouwen worden vernederd sexy en uitdagend.
Wat mij betreft goed vergelijkbaar met de provocaties van de Tea Party in de VS.

Niet alle mannen met een klein willem :(
Titel: Re:Killing us softly
Bericht door: Jazzer op 12 januari 2011, 02:27:35
Niet alle mannen met een klein willem :(

 :rofl2: Geweldig, Buks! Bovendien heb je gelijk - je zou er zelf "niet alleen die met een klein willempje" aan kunnen toevoegen.
 :dance: 't Is wel een tendens, maar alles is relatief en veralgemenen mag natuurlijk niet.