Auteur Topic: Waar vraag over Custom image plaatsen?  (gelezen 688 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline OudjesEric

  • Super Pentaxian*Ltd
  • ****
  • Berichten: 3219
  • Geslacht: Man
  • Deel en leer, elke keer
Re: Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #5 Gepost op: 9 februari 2014, 22:42:09 »
Nou Raw is op zich niet veel werk, als je hem maar instelt op Raw+ zit je goed.
Voor 9 van de 10 foto's gebruik je dan de std Jpeg, waar je dus wel moet vinden hoe het met de Custom settings zit.
Dat is nl. waar het om gaat, op de Raw versie wordt dat niet toegepast, dat mag/moet je zelf doen, maar de Jpeg versie is verder kant en klaar.
Zodra je een bijzondere foto hebt, waar je het waard vindt om aan te sleutelen, geeft Raw je de beste mogelijkheden.
Omdat ik veel op hogere ISO waarden foto's maak, gebruik ik wel Raw om de ruis er zo goed mogelijk uit te halen.
Het is misschien ook niet direct nodig om er mee te beginnen.
 
Pentax K30, Pentax 80 - 200 -- je tas wordt een stuk lichter van diefstal :-( -- Nikon D7500 met lenzen

Het Nederlandstalig Pentaxforum

Re: Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #5 Gepost op: 9 februari 2014, 22:42:09 »

Offline Chinamum

  • Newbie
  • Berichten: 8
Re: Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #4 Gepost op: 9 februari 2014, 22:33:33 »
Ik zie erg tegen RAW op, het lijkt me zoveel werk.
Ik heb net een nieuwe topic geplaatst waar ik precies tegenaan loop.

Offline OudjesEric

  • Super Pentaxian*Ltd
  • ****
  • Berichten: 3219
  • Geslacht: Man
  • Deel en leer, elke keer
Re: Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #3 Gepost op: 9 februari 2014, 22:10:26 »
Ik ben niet zo'n kenner van alle camera instellingen, omdat ik het daar meestal niet regel.
Als je de standaard instellingen niet prettig vind, is het vaak een kwestie van smaak wat voor jou het prettigste er uit ziet.
Wat dingen uitproberen zal je vrij snel leren wat jij prettig vindt om te zien en dat zal afhangen van je onderwerp en het licht.
 
Als je het niet erg vindt om achteraf je foto's wat te bewerken, zou ik je aanraden foto's in Raw formaat te maken.
En om het je makkelijk te maken, kun je Raw+ kiezen, dus dan krijg je per foto een Jpeg opname, die je direct kunt gebruiken en een Raw opname.
Nadeel is dat je SD kaartje behoorlijk snel vol gaat lopen, maar een paar honderd foto's is prima te doen op een 8 GB kaartje.
En met die Raw opname kun je achteraf heel veel acties doen, zonder dat de kwaliteit van je oorspronkelijke foto wordt aangetast.
En dat is het verschil met de standaard Jpeg foto, die gaat elke keer dat je hem bewerkt achteruit in kwaliteit.
Zeker als je een heel bijzondere foto hebt, is het prettig dat je nog ruimte hebt om wat te bewerken.
Op je computer scherm (als die goed staat afgesteld) zie je veel nauwkeuriger wat je kunt verbeteren aan een foto, dan op het scherm van je toestel.
Het vereist wat tijd, je moet er lol in hebben en je moet leren werken met software, waarvan je gratis of betaalde versies kunt kiezen.
Pentax K30, Pentax 80 - 200 -- je tas wordt een stuk lichter van diefstal :-( -- Nikon D7500 met lenzen

Offline zoran

  • Super Pentaxian
  • ***
  • Berichten: 2399
  • Geslacht: Man
Re: Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #2 Gepost op: 9 februari 2014, 14:17:32 »
hier

Offline Chinamum

  • Newbie
  • Berichten: 8
Waar vraag over Custom image plaatsen?
« Reactie #1 Gepost op: 9 februari 2014, 13:49:19 »
Ik heb wat vragen over het instellen van mijn camera betreffende kleurverzadiging, tint, onder 'helder', 'natuurlijk' etc.....
Waar kan ik die het beste stellen?