Dank voor de tip Stefan, maar bedoelde meer de aanpassing in camera 
Hoe doe je dat mits noodzakelijk?
Optie 26 in het Custom menu van je K-5. Kan je voor alle objectieven instellen of per objectief. Zou voor het laatste gaan, weinig kans dat alle objectieven dezelfde aanpassing nodig hebben.
Naar links compenseren voor frontfocus, naar rechts voor backfocus. Naar links leg je de focus verder naar achteren, naar rechts meer naar voren.
Heb zelf een provisorische opstelling gemaakt om back of frontfocus vast te stellen, de gecorrigeerde objectieven gingen een stuk vooruit in scherpte na de aanpassingen. Zeker wide open en bijna wide open. De standen waar je het meeste gaat merken van front of backfocus. Mijn 150-500nmm waarvan ik dacht dat deze al vrij scherp was wide open verbeterde nog behoorlijk na aanpassing. De 70-200mm wist ik dat ik last had van front focus op de K-5 en is ook sterk verbeterd na aanpassing.
Scherpte wide open met de 70-200mm vind ik nu zelfs goed, merk niks van het softe dat regelmatig genoemd wordt in reviews.