De goedkoopste pentax flitser (de 200FG) is functioneel inderdaad geen vergelijk. Je komt dan uit bij de 360FGZ die in de US voor 180 dollar te krijgen is. Persoonlijk hecht ik er veel waarde aan dat alle functies aanwezig zijn. De Metz flitsers sluiten goed aan, maar de geintegreede modellen kosten toch ook al snel 130-150 Euro. Met de flitser aanpassen aan de camera instellingen vindt ik te onhandig.
Zoals je zelf al aangaf mis je zelfs met de aangepaste modellen altijd wel een deel van de functies. High synch, stroboscoop en slave flitsen zijn toch wel erg praktisch. Met name het slave gedeelte waarbij je (evt. met meerdere flitsers) de camera meeting remote kunt blijven gebruiken vindt ik het verschil dan zeker waard.
Leuk he, al die meningen. Tenslotte doet iedereen toch wat hem goed dunkt. Onze grootste drijfveer is vaak toch het rechtvaardigen van de eigen uitgaven
