Auteur Topic: Advies New York trip  (gelezen 3389 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Buksbeest

  • Gast
Re:Advies New York trip
« Reactie #13 Gepost op: 5 maart 2011, 21:00:19 »
Over de SD-kaartjes: Gewoon Sandisk! Dit soort dingen absoluut niet op bezuinigen. Die goedkopere veroorzaken her en der toch wel eens een kaartstoring.
Sandisk is niet storingsvrij, maar wel de zekerste keus.
Overigens heb ik ook 3 kaartjes van Traxdata en die werken ook erg goed. Maar als ik echt veilig moet werken; Sandisk!

Het Nederlandstalig Pentaxforum

Re:Advies New York trip
« Reactie #13 Gepost op: 5 maart 2011, 21:00:19 »

RonHendriks

  • Gast
Re:Advies New York trip
« Reactie #12 Gepost op: 5 maart 2011, 21:00:06 »
Of is er 1 van de zooms die misschien te overwegen is? Sigma 10-20?
tsja dan zou ik of de Pentax 12-24 of de Sigma 8-16mm overwegen als je voor een zoom kiest. Die zijn kwalitatief allebei veel beter dan de 10-20.

Ik denk dat je nooit iets hoort over de 14mm omdat niemand hem heeft. Ik heb hem en het is wel een bijzonder mooie lens. Ik denk wellicht iets minder scherp dan de 15mm in het centrum, maar verder ontlopen ze elkaar weinig. De 15mm heeft bijna net zoveel last van vignettering als de 14mm, maar bij gelijk diafragma wint de 14mm het glansrijk.

Het mooie aan groothoek is de enorme scherpte, maar daarvoor is het gebruik van een beetje geknepen diafragma wel zeker zo fijn. Ik denk dat je de lichtstop van 2.8 zelden echt als kritisch zult ervaren en op f8 zullen ze elkaar maar weinig ontlopen. De hoeken zullen iets scherper zijn bij de 15mm, maar dat komt voor een deel omdat het stuk dat bij de 14mm erop staat ontbreekt bij de andere lens door de grotere hoek.

De 15mm is zeker wel mooi klein en dat heeft toch zeker zijn charmes t.o.v. de 14mm/12-24/8-16 waardoor je deze vaker bij je zult steken dan de grote lenzen. Tenzij groothoek je ding is.

Offline EviZ

  • Pentaxian Guru
  • *****
  • Berichten: 8285
  • Geslacht: Man
  • Purmerend, NoordHolland
    • EviZ.nl
Re:Advies New York trip
« Reactie #11 Gepost op: 5 maart 2011, 20:55:19 »
Of is er 1 van de zooms die misschien te overwegen is? Sigma 10-20?

Of de Sigma 8-16mm of Sigma 12-24mm (geschikt voor full frame) of Pentax 12-24mm.
Een groothoek lijkt mij in NY niet verkeerd.

greetz,
Erik

Offline Soap

  • Super Pentaxian
  • ***
  • Berichten: 1120
  • Geslacht: Man
    • Flickr
Re:Advies New York trip
« Reactie #10 Gepost op: 5 maart 2011, 20:52:55 »
Hij is zeker niet slecht maar ik zie nu dattie toch wel erg last heeft van vignettering: http://www.photozone.de/pentax/117-pentax-smc-da-14mm-f28-ed-if-review--test-report

Of is er 1 van de zooms die misschien te overwegen is? Sigma 10-20?

FA43/1.9 | DA70/2.4 | M50/1.7 | K55mm/1.8 | Sig 70-200 II/2.8

kdj4

  • Gast
Re:Advies New York trip
« Reactie #9 Gepost op: 5 maart 2011, 20:43:14 »
Ik heb daar twee keer de marathon gelopen (1994/1997) helaas wist ik toen niet eens wat een spiegelreflex was, nee ik had toen nog gewoon een compact camera met een rolletje van 24 foto's, en als je gek deed kwam er een rolletje van 36 in  :D

Maar geniet van trip en we zullen de foto's zien....


Mvg
kees


Offline C20v

  • Super Pentaxian*Ltd
  • ****
  • Berichten: 4834
  • Geslacht: Man
  • Macroaddict
Re:Advies New York trip
« Reactie #8 Gepost op: 5 maart 2011, 20:33:00 »
Hij is zeker niet slecht maar ik zie nu dattie toch wel erg last heeft van vignettering: http://www.photozone.de/pentax/117-pentax-smc-da-14mm-f28-ed-if-review--test-report

-Photography is about finding the most interesting angle and moment-

Offline Soap

  • Super Pentaxian
  • ***
  • Berichten: 1120
  • Geslacht: Man
    • Flickr
Re:Advies New York trip
« Reactie #7 Gepost op: 5 maart 2011, 20:14:51 »
@ron, leuk verhaal vertel eens haha :D
Beide lenzen zijn nog in de overdenk fase en afhankelijk of we
van de vorige trip nog €'s terug krijgen.
Dus om de zoom nu thuis te laten vind in een risico, geeft me ook wat meer
flexibiliteit voor de dagen dat ik dat nodig heb.

@c2vo, maar hoor en zie veel goeds over de da15 en zelden iets over de
14? Vandaar mijn lba voor die magische wa pancake :)
Haha mb....wat een suffe actie van me....
Check: sd kaartjes scoren, iemand tips qua goedkoop kopen?

@will, heb helaas geen netbook ;)

@albert, goeie tip, ik had de binnen al in mn tas! Tx

FA43/1.9 | DA70/2.4 | M50/1.7 | K55mm/1.8 | Sig 70-200 II/2.8

Offline Albert

  • Super Pentaxian
  • ***
  • Berichten: 1571
  • Geslacht: Man
  • Andorinha (Coimbra) Portugal
    • Albert van den Berg
Re:Advies New York trip
« Reactie #6 Gepost op: 5 maart 2011, 18:20:47 »
Neem een kopie mee van je NL aankopen die er nog erg nieuw zijn.
Die douane mannen kunnen anders wel gaan denken dat je heel veel gekocht hebt en dus in wilt/moet voeren.

Verder leef je lekker uit en geniet van je trip.

Met vriendelijke groet,
Albert
Pentax Auto 110, grip, flitser AF130P, 18/24/50 mm. Close-up, UV en Skylight filters

Offline Will

  • Senior Member
  • **
  • Berichten: 303
  • Geslacht: Man
  • Udenhout (Nbr)
    • wpfotografie
Re:Advies New York trip
« Reactie #5 Gepost op: 5 maart 2011, 16:27:07 »
Voor de steden trips neem ik ook altijd een netbook mee. Voordeel is in een stad als New york kun je altijd overal via Wifi het net op(waar eigenlijk niet meer). Informatie over de stad en wat je nog wilt zien kun je ter plekke aanpassen en je hebt een backup voor je foto's. Op de vlucht terug heb je nog 8 uur waarin je kunt nagenieten van alle mooie foto's die je in deze wereldstad hebt gemaakt.  En troost je de gedachte altijd zul je denken had ik maar............ Dit is dan weer een reden, excuus om terug te gaan dan ben je er op voorbereid en dan prompt, had ik maar................  en zo blijft het maar doorgaan.

Verder zou ik zeggen geniet ze van New York.

Will
K20D met batterijpack. Canon SX200IS.
SMC 18-55II, SMC 50-200, Sigma Apo DG 70-300, Sigma 70-200 DG APO.
Metz 58 AF-1
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!!
http://www.flickr.com/photos/made_by_will/

RonHendriks

  • Gast
Re:Advies New York trip
« Reactie #4 Gepost op: 5 maart 2011, 15:06:35 »
Hmm, is denk dat je eerst eens in geheugenkaartjes moet investeren.

Daar ben ik het helemaal mee eens. Voor zo'n trip, met jouw K-x kun je liezen voor snelheid, maar dat levert de camera toch niet of voor volume. 64 GB SDXC is een prima kaartje. Als ze je camera jatten ben je er meteen ook helemaal vanaf i.p.v. dat je nog ergens 100 foto's hebt om over te janken.

Offline C20v

  • Super Pentaxian*Ltd
  • ****
  • Berichten: 4834
  • Geslacht: Man
  • Macroaddict
Re:Advies New York trip
« Reactie #3 Gepost op: 5 maart 2011, 15:04:15 »
2x8mb en 1x4mb sd kaartje.

Hmm, ik denk dat je eerst eens in geheugenkaartjes moet investeren. Anders ga je maar met 2½ foto thuiskomen  ;D

FF zonder gekheid, de DA* 16-50 F2.8 dekt imho eigenlijk alles voor in de stad, de 1.7 en de 70ltd zijn een beetje luxeballast. Maar goed, ze wegen niet veel dus je zal er geen last van hebben.
De 15mm ltd lijkt me ook een hele leuke maar als alternatief zou je de 14mm F2.8 kunnen overwegen (weet zo even niet of er prijsverschil is en hoeveel), dat scheelt 2mm aan de onderkant van de 16-50 en is lichtsterker dan de F4 van de 15mm. Just a thought..

-Photography is about finding the most interesting angle and moment-

RonHendriks

  • Gast
Re:Advies New York trip
« Reactie #2 Gepost op: 5 maart 2011, 15:04:15 »
Alweer een "we gaan weer naar New York" draadje :D

Ken je die mop van die Pentaxfotograaf die naar New York gaat?.....

Ik vind dat je al aardig wat meeneemt moet ik zeggen. Als je die 15mm nu reserveerd, dat je die zeker ophaald en ook nog een 31/43 (zou ikzelf voor de 31 kiezen) wil hebben wat moet je dan nog met die 16-50? Dat is een flinke brok glas die je net zo goed thuis kunt laten dan.

Geen tele lijkt me voor een stad geen probleem. Gewoon ervan genieten.

Offline Soap

  • Super Pentaxian
  • ***
  • Berichten: 1120
  • Geslacht: Man
    • Flickr
Advies New York trip
« Reactie #1 Gepost op: 5 maart 2011, 14:33:41 »
Howdy pentax vrienden,

Ik wilde eens in de groep gooien wat jullie als een "noodzakelijk"
kwaad zien op fotografie gebied om mee te nemen op een city trip naar New York.
(10 dagen in maart)

Ik heb een degelijke dag rugtas, ik neem de K-x mee, met de DA*16-50, m 50mm 1.7 en DA70 mee.
Een van de eerste dagen ga ik proberen naar B&H te gaan en de DA15 te scoren.
Voor die extra wide plaatjes die daar wel wenselijk zijn. (Prijs scheelt toch wel behoorlijk daarmee en lens lijkt me geweldig!)
Tja in de tele heb ik nog niks langer dan de DA70....
Mocht het financieel kunnen dan eens zien of ik een FA durf te scoren, want zoek nog wel een prime in de 24-43 range.... :-\
Verder mijn Metz 48, gorillapad flex statiefje, setjes batterijen en laders (3x4 heb ik nu en ik twijfel....) en 2x8gb en 1x4gb sd kaartje.
Als snapshot cam hebben we de Samsung WB650 bij ons. :)

M.a.w. waar moet ik aan denken om nog mee te nemen of nog aan schaffen?
Filters (poli?)? Groter statief (welke is handig met reizen?)? Misschien iets anders?

Thanks voor de adviezen alvast :)

« Laatst bewerkt op: 7 maart 2011, 12:38:40 door Soap »

FA43/1.9 | DA70/2.4 | M50/1.7 | K55mm/1.8 | Sig 70-200 II/2.8