Het Nederlandstalig Pentaxforum
Fotohoek => Landschappen en Natuur => Topic gestart door: jochen op 14 maart 2018, 01:37:37
-
Hieronder wat foto's uit het mooie Island die ik gemaakt heb tijdens een trektocht door het land.
(http://i65.tinypic.com/4juuch.jpg)
(http://i67.tinypic.com/30cswp4.jpg)
(http://i68.tinypic.com/ip8fol.jpg)
(http://i64.tinypic.com/295vhw0.jpg)
(http://i64.tinypic.com/ne6mx4.jpg)
-
Mooie foto's, vooral 1 en 4 zien er goed uit. Misschien kan je ze de volgende keer iets groter weergeven en nummeren.
groeten, Arno
-
Prachtige beelden, die zeker groter mogen. Vooral het plaatsen van een persoon in twee foto's vind ik een sterkte toevoeging, dat geeft nog meer indruk van de weidsheid van het landschap.
-
Indrukwekkend landschap, mooie platen van dit prachtige land.
-
Prachtige beelden, die zeker groter mogen. Vooral het plaatsen van een persoon in twee foto's vind ik een sterkte toevoeging, dat geeft nog meer indruk van de weidsheid van het landschap.
Daar ga ik helemaal in mee. Voor mij zijn hierdoor foto 2 en 5 ook de grootste toppers van deze mooie serie.
-
Mooie serie, Jochen.
En inderdaad post ze nog maar eens opnieuw en dan een stuk groter... :)
Groeten, Luciën.
-
Zoals gevraagd, hier de vergrote versies van mn foto's. Ik merk wel dat er minder detail zichtbaar is in vgl. met de originele foto's, waarschijnlijk door de compressie van het bestand. Ik heb de foto's een klein beetje nabewerkt, maar de kleuren waren echt zo. Het groen daar is heel fel en staat in fel contrast met de zwarte stenen. Het soms het contrast ietsjes omhoog gehaald, en de voorgrond verlicht op de foto's 2 en 5 waar de persoon op staat.
1)
(http://i63.tinypic.com/dhd8qp.jpg)
2)
(http://i66.tinypic.com/2zqet54.jpg)
3)
(http://i67.tinypic.com/1604n54.jpg)
4)
(http://i64.tinypic.com/21agzdz.jpg)
5)
(http://i67.tinypic.com/2hfqlix.jpg)
-
Wat betreft contrast en scherpte vind ik foto's 1 en 4 het best geslaagd. Dat komt ook doordat de atmosfeer hier minder heiig lijkt/is. Om een idee te geven van het formaat van het landschap zijn de twee foto's met de wandelaar erop (2 en 5) het meest geslaagd. Het lijkt me bijzonder wat je daar hebt meegemaakt!
-
Mooie serie, Jochen! Nog maar weer bevestigd dat IJsland een land is dat bij mij op de bucket list staat! Het nadeel van dit soort foto's blijft dat je op het moment van fotograferen denkt dat je het overweldigende gevoel in de foto kunt overbrengen. Bij mij eindigt dat steevast in teleurstellingen. Los van het feit dat gevoel lang niet altijd te vangen valt in een beeld, blijft er ook nog eens van de diepte meestal weinig over. Daar is foto 1, ondanks de goedbedoelde rotspartijen op de voorgrond, een voorbeeld van. Het is daarom een cliché, maar met foto 2 en in iets mindere mate foto 5, heb je met de personen op de voorgrond die diepte wél gecreëerd. Sterker nog: bij foto 2 is de diepte duizelingwekkend. En er is niks mis met een beetje nabewerken! Mooi gedaan, Jochen!
Groet,
Wytze
-
Mooie serie. Nummer 2 bevestigt de nietigheid van de mens, maar tevens de onverzettelijkheid ervan.
Groet,
Ron