Soms zegt een review meer over degene die de review schrijft dan over de camera zelf

Dat is ook het geval bij deze review. Als je het commentaar van Darren Addy leest, heeft hij groot gelijk. Als je de testen van de 8.5mm/f1.9 en de 5-15mm/f2.8-4.5 op Photozone bekijkt, zie:
http://www.photozone.de/pentaxq/688-pentaxq85f19?start=1http://www.photozone.de/pentaxq/687-pentaxq515f2845?start=1dan neemt de scherpte behoorlijk af bij diafragma 5.6.
Klaus schrijft dan ook (als verdict bij de 5-15mm lens):
"Within the limits of its (sensor-)system it is also capable of delivering very good results at that's throughout the zoom range. The sweet spot is around f/4. Diffraction is already limiting the quality beyond so don't get fooled by the mainstream aperture settings that you may be used to from your DSLR. "
De tester (van de Pentax Q10 heeft bij de rubriek Sample Images vele opnames neergezet die gemaakt zijn met een kleiner diafragma dan 4.0. In een test van de Pentax Q, zie:
http://www.ephotozine.com/article/pentax-q-compact-system-camera-review-17429komt de tester tot de conclusie: Good image quality and colour. Bij de testopnames die hij heeft gemaakt, heeft hij maximaal diafragma 4.0 gebruikt.
Een compact system camera als de Pentax Q(10) kun je niet vergelijken met een DSLR, qua werkwijze. Een consumenten zoom geeft het beste resultaat bij diafragma 8.0, de Pentax Q bij 4.0. Pentax heeft niet voor niets een ND filter ingebouwd in de Pentax Q(10)