Fraaie plaat. Ik heb veel met verschillende TC's getest maar ik ben gewoon niet tevreden over de resultaten. Deze ziet er wel goed uit en dat is natuurlijk voor een groot deel aan jou te danken, Guido. Maar zelf zal ik geen TC's meer gebruiken.
Ben ook altijd erg teleurgesteld geweest wat TC's betreft. Tot me iemand vertelde hoe het juist in mekaar zit. Neem nu mijn geval een 1.4. Dan moet je ervan uitgaan dat je TC alles vermenigvuldigd met 1.4. Je diafragma 4.5*1.4=6.3, je brandpunt 300*1.4=420mm.
Tot hier kent iedereen het verhaal meestal wel maar dan.
Lensfouten * 1.4 daarom hebben tc's alleen zin op toplenzen.
Bewegingsonscherpte x 1.4 (incombinatie met het lichtverlies niet simpel)
Conclusie doenbaar met lichtsterke toplenzen. Moest ik een 300/2.8 hebben kocht ik morgen ook nog een 2X TC, nu ben ik eerder terughoudend reken maar effe als je wil weten wat dat betekent.
Daarbij komt nog dat je eigenlijk de combinatie moet testen, de Sigma tc's doen het goed op de F* 300/4.5 maar er geen garantie dat ze dat op elke lens doen. Dan zijn er nog lenzen die absoluut geen tc's verdragen.
Guido