Het Nederlandstalig Pentaxforum
Hard- en software => Pentax Digitale Spiegelreflexcamera's => Topic gestart door: frederik9111 op 17 augustus 2008, 23:32:17
-
Per toeval ge-internet:
Leuke statistische site met op gebruikerservaringen gebaseerde 'levensduur' van de DSLR's op basis van de shutter activition count.
Een snelle vergelijking:
Pentax K10d:
Average number of actuations after which shutter is still alive: 27,789.6
Average number of actuations after which shutter died: 276,628.8
Nikon D80:
Average number of actuations after which shutter is still alive: 22,300.7
Average number of actuations after which shutter died: 63,689.6
De gehele database -> http://olegkikin.com/shutterlife/
-
dan kan ik nog wel even vooruit :)
-
Zo te zien kan ik nog wel even door sparen voor het volgende model.
grtz, Andre
-
Pentax geeft 100.000 op voor de K10D maar 270.000 is wel een heel leuke verassing!
-
:)
stomme vraag misschien, waar kan ik zien aan hoeveel cliks ik zit :-?
-
De shutter count vind je (naast een 350-tal andere variablen) terug in het Exif (Exchangeable Image File Format is a specification for the image file format used by digital cameras) van elke foto die je met je camera maakt.
Laad gewoon eventjes een recente foto op in een Exif-reader bvb. Photo Me (www.photome.de).
Screenshotje vanop de Photome-site:
(http://i296.photobucket.com/albums/mm170/frederik9111/d80cs_en.png)
-
Hmmm, ik ben al bijna halverwege de gemiddelde uitval. :-?
-
En wie staat er garant voor de betrouwbaarheid van de opgegeven data? Als Pentaxgerbruiker kan ik wellicht data ingegeven voor een Nikon of een Canon...
-
Hm vreemd, vergelijk de D70 eens met de D70S
D70
http://olegkikin.com/shutterlife/nikon_d70.htm
Nu de D70S
http://olegkikin.com/shutterlife/nikon_d70s.htm
Vreemd daar zal toch dezelfde sluiter inzitten. De statistische significantie zal dus met een korrel zout genomen moeten worden.Toch leuke link ;)
-
De statistische significantie zal dus met een korrel zout genomen moeten worden.Toch leuke link ;)
Inderdaad, iedereen die wil kan zomaar wat invullen. De datacollectie is inderdaad niet echt waterdicht. Vandaar dat je de 3 outlayers best even negeert. Dan nog stel je vast dat, met een probabiliteit van +/- 80%, een 200.000 clicks mogelijk moet zijn.
Tegelijkertijd zie je dat op een steekproef van 122 (totaal min de 3 outlayers boven het miljoen) toestellen, 8% (of 10 toestellen) de drempel van 100.000 niet haalt (best veel vind ik). Van deze 10 lieten het er 8 afweten vóór de eerste 10.000 clicks.
Conclusie: eens je toestel de eerste 10.000 clicks overleeft zit je safe voor een paar jaar!
:)
-
Inderdaad, iedereen die wil kan zomaar wat invullen. Vandaar dat je de 2 outlayers best even negeert. Dan nog stel je vast dat, met een probabiliteit van +/- 80%, een 200.000 clicks mogelijk moet zijn.
Tegelijkertijd zie je dat op een steekproef van 122 (totaal min de 2 outlayers boven het miljoen) toestellen, 8% (of 10 toestellen) de drempel van 100.000 niet haalt (best veel vind ik). Van deze 10 lieten het er 8 afweten vóór de eerste 10.000 clicks.
Conclusie: eens je toestel de eerste 10.000 clicks overleeft zit je safe voor een paar jaar!
:)
Da's mooi! Kan mij camera nog een paar jaar mee 8-)