Het Nederlandstalig Pentaxforum
Fotohoek => Sport => Topic gestart door: Mharda op 28 augustus 2016, 11:53:13
-
De Sigma voorzien van andere mount, dus dat zou moeten kunnen.. Was wel meteen een echte test want de zon was ongenadig! Mijn onbekendheid met de K1 zorgde ervoor dat ik de eerste helft in cropmode schoot :( Ik kon de instelling niet vinden... Verder weinig burstjes gemaakt. Af en toe kon de lens en/of de AF het niet bijhouden en werd het beeld even grijs... Anders dan vorige keren ben ik nu bij de middenlijn blijven staan, meestal sta ik op driekwart...
Mijn conclusie: sport fotograferen met K1 kan wel, maar het is duidelijk niet de primaire kwaliteit van deze camera. Conclusie twee: ik moet mijn camera beter leren kennen. Dat heb ik opgelost door vanochtend met boekje alle functies langs te lopen.
FOTO 1
(https://photos.smugmug.com/PortfolioSports/Soccer-BFC-JO175-Zwaluwencompe/20160827-Hilversum-JO17-1-BFC-JO/i-NCzmQ5D/0/X2/IMGP2221-X2.jpg)
FOTO 2
(https://photos.smugmug.com/PortfolioSports/Soccer-BFC-JO175-Zwaluwencompe/20160827-Hilversum-JO17-1-BFC-JO/i-KzMw7Zs/0/X2/IMGP2186-X2.jpg)
FOTO 3
(https://photos.smugmug.com/PortfolioSports/Soccer-BFC-JO175-Zwaluwencompe/20160827-Hilversum-JO17-1-BFC-JO/i-D5gJ4Dv/0/X2/IMGP2159-X2.jpg)
-
Altijd leuk om een nieuwe camera weer te leren kennen.
Je hebt gelijk dat de zon wel erg aanwezig is, contrasten zijn erg stevig en weinig subtiel meer.
Ik vind de 3e wel het meest aardige beeld, beetje anders dan anders, dat is voor mij een plus!
Veel plezier met leren en onderzoeken en doe dit dan nog een keer over....
-
Volgens mij de beste leerschool met een nieuwe camera: Eerste eens de handleiding doorlezen en daarna lekker gaan experimenteren. Tja en tijdens dat experimenteren kun je nog wel eens wensen dat je wat beter had opgelet tijdens het lezen of het instellen van de camera. En dan heb je nog geluk ook want dan kun je op dat moment nog een poging doen om alles naar jou wens in te regelen. Als je er pas thuis achter de computer achter komt dat er iets mis is gegaan ... :(.
Wat de foto's betreft: Wel een paar mooie momenten die je hebt vastgelegd. Foto 2 is volgens mij de eerste schouderworp, maar wat dat met voetballen te maken heeft weet ik eigenlijk niet. Bij foto 3 vind ik de uitdrukking op het gezicht van de keeper + de opspattende grond erg mooi. En als bonus heb je de aanvaller daar ook nog mooi in het beeld gekregen :good:.
-
Conclusies over de camera verbinden aan een sessie waarvan je zelf aangeeft nog onvoldoende bekend te zijn met de camera en evt. lenscombinatie lijkt mij wat voorbarig. Ik heb toevallig ook een Sigma 70-200 (HSM II), net laten modificeren bij Sigma en voorzien van de laatste firmware. De combinatie met de K-1, bevalt op AF gebied prima, ook met rennende kinderen.
-
Dat hoort er bij. Met de K-5ii kwam ik thuis met PEF's omdat ik vergeren was die naar DNG te zetten. Lightroom kende die nog niet.
-
Nr. 3 vind ik de best geslaagde foto ...
-
over wel en niet dat de k1 een sport camera is tja ik vind van wel ;) nou vind ik drie een zeer geslaagde foto
en heb ik bij de nr twee dat daar de focus niet goed is
nu weet ik dat de af sneller is dan je doet vermoeden,
en vooral bij de af op spot kan je zo maar naast het onderwerp zitten,
maar ik weet dat dat bij jou wel goed komt harry ;D
-
Bedankt voor het vertrouwen Peter :) En inderdaad: de week erna ging het al beter. Twee erbij past nog binnen de regels...
(https://photos.smugmug.com/PortfolioSports/Soccer-BFC-JO175-Zwaluwencompe/20160903-BFC-J017-5-Victoria-JO1/i-fgR7F4S/0/X2/IMGP2594-X2.jpg)
(https://photos.smugmug.com/PortfolioSports/Soccer-BFC-JO175-Zwaluwencompe/20160903-BFC-J017-5-Victoria-JO1/i-MWvBZr6/0/X2/IMGP2636-X2.jpg)
-
kijk aan ik zij het toch ;) de scherpte ligt daar waar die moet zijn en de actie spat er met name van de tweede er van af
-
kijk aan ik zij het toch ;) de scherpte ligt daar waar die moet zijn en de actie spat er met name van de tweede er van af
Inderdaad, gelijk al progressie te zien bij de tweede shoot.
En dat Pentax echt wel geschikt is voor sport wisten we natuurlijk al lang. Ik fotografeer al jaren sport met eerst K-5 en nu met K-3. Met de K-1 zou het alleen maar beter moeten
-
Mooie toegift :good:. Zo te zien heb je je nieuwe camera al een stuk beter in bedwang ;).
-
Hi Harrie, je begint de combo K1+70-200 al aardig onder de knie te krijgen voor het gebruik bij sport.
Merk je nog verschil in AF met deze combo in vergelijking met de K5+70-200?
grtz, Andre
-
Gevoelsmatig gaat het met de K5-IIs makkelijker. Lijkt wel of de AF trefzekerder is en uiteraard de snelheid bij een burst is sneller. Vraag me af hoe de PENTAX 70-200 zich verhoud tot de SIGMA.
-
De twee update-foto's zien er idd een stuk beter uit. Zit meer balans in!