Het Nederlandstalig Pentaxforum
Algemeen => Algemene discussie => Topic gestart door: jefgees op 12 augustus 2013, 11:28:39
-
Hoi beste mensen,
heb reeds in een ander topic aangegeven dat de kogel uiteindelijk door de kerk is.
Na 3 jaar (lang hé) beslist om voor de K II te gaan.
Ik kom van een Spotmatic II en ga nu digitaal.
Denk er aan om eerst de standaardlens (18-55) er bij te nemen. Voornamelijk om de K II te leren kennen. Zal wel helemaal iets anders zijn dat de Spotmatic II.
Maar na wat gespeur op het internet kwam ik uit bij 2 bedrijven: namelijk KameraExpress en Konijnenberg.
De prijs is nagenoeg hetzelfde, maar wat me opviel bij de beschrijving was dat bij Konijnenberg er sprake was van "mogelijk bulk/OEM".
Bij de beschrijving van KameraExpress kon ik hierover niks terug vinden.
Ook werd bij KameraExpress duidelijk vermeld dat bij een mogelijk defect alles richting leverancier gaat. Ze beschikken namelijk niet over een eigen atelier. Kon hierover bij Konijnenberg niks terug vinden.
Bij Konijnenberg kun je dan wel weer garantie bijkopen (voor 2 jaar).
Nu is de aankoop van een K II toch iets dat je niet zo maar elke dag gaat aanschaffen. Dus had ik graag wat gerichte info gehad van mensen die me hierover meer kunnen vertellen.
Heb mijn Spotmaticje II gekocht in '72 (negentienhonderd !). Dus wel wat geleden.
En het ding doet het nog steeds perfect. Maar alles is aan verandering toe!!! Tijd om te veranderen is nu wel gekomen, denk ik.
Kan iemand op het forum mij meer uitleg geven over de hierboven gestelde vragen?
Alle info is welkom. Zal met grote interesse gelezen worden.
Vriendelijke groeten,
Jef
-
In het kort een aantal puntjes:
1. Gefeliciteerd met je keuze!!
2. Houd er rekening dat er een wereld voor je open gaat.
3. Bedenk dat de K5II niet net zo lang mee gaat als de Spotmatic (leve de voorutgang ;))
4. Geen enkele fotozaak heeft de mogelijkheden om zelf reparaties uit te voeren. Dit is te specialistisch geworden en wordt altijd uitbesteed aan de fabrikant of speciale reparatie bedrijfjes.
5. Kijk ook eens bij foto Booms in A'dam. Deze levert de K5II standaard met 2 jaar Nederlandse garantie voor dezelfde prijs. Ik heb hier goede ervaringen mee.
6. Laat je verrassen en ga genieten van je K5II. Misschien krijg je wel spijt dat je zo lang hebt gewacht met de overstap naar digitaal :)
Succes met je aankoop!!
Gr. Koos
-
Gefeliciteerd met je keuze Jef.
Ik zie in je profiel dat je uit Baarle Nassau komt en als Konijnenberg toch al op je lijstje staat dan kan je ook naar hun filiaal in Turnhout (B) gaan. Dan kan je de camera meteen in de hand nemen. Als je nog meer vragen hebt over de K5 (II) kan je die daar meteen stellen.
grtz, Andre
-
Bedankt voor jullie reacties op mijn vragen.
Turnhout is inderdaad dichterbij.
Is er misschien ook iemand, die iets kan vertellen over het item: bulk/OEM?
vriendelijke groeten,
jef
-
OEM = original equipment manufacturer
-
0k,
bedankt allemaal voor jullie info.
grtz,
jef
-
OEM
OEM staat voor Original Equipment Manufacturer. Dit is een bedrijf dat producten of onderdelen maakt die worden gebruikt in producten van een ander bedrijf. Dit kunnen bijvoorbeeld de volgende producten zijn: moederborden, muizen, software maar ook bijvoorbeeld een motor in een auto.
OEM's zijn dus niet altijd de originele makers. Met name bij pc's en daaraan gerelateerde hardware komt men vaak OEM tegen. Koopt u bijvoorbeeld een PC van het merk A, dan zal dit merk/logo ook vaak terug te vinden zijn op de muis, terwijl deze muis is gemaakt door merk B.
Bulk
Bulkproducten zijn in strikte zin producten die in een grotere hoeveelheid in een niet-originele verpakking worden aangeboden. In de praktijk is het echter ook vaak zo dat een bulkproduct per stuk aan de consument wordt aangeboden. Let u er dan echter wel op dat het product compleet geleverd wordt. Koopt u een bulkproduct voor een pc, bijvoorbeeld een dvd-brander, dan zitten deze meestal verpakt in folie en worden vaak geleverd zonder handleiding, driversoftware en eventuele bekabeling. Voordeel is wel dat deze producten doorgaans goedkoper zijn.
Een speciale vorm van bulk doet zich voor bij de digitale SLR-camera’s. Een reeds bestaande set zoals geleverd door de fabrikant wordt dan door de winkelier samengesteld uit de afzonderlijke producten. De winkelier zal dus zelf de bodies en de losse lenzen inkopen en hiermee een set samenstellen. Deze set is identiek aan de set zoals deze origineel door de fabrikant geleverd wordt. Het is alleen mogelijk dat de verpakking afwijkend is. De garantie blijft echter gewaarborgd door de leverancier en, indien van toepassing, door de fabrikant.
Aldus Kieskeurig. Bij de K5II zou dat kunnen betekenen dat de lens die er bij zit bijv. geen zonnekap heeft. Daar moet je wel even opletten. Bij Konijn staat de zonnekap niet afgebeeld! Bij KE ook niet. Hou daar wel rekening mee!
De garantie is in NL (en België) standaard minstens 2 jaar! Garantie bijkopen is m.i. onzin, omdat je van een camera in die prijsklasse so wie so mag/moet verwachten dat die langer meegaat dan 2 jaar, dus ook dan zijn er nog verplichtingen van de leverancier!
-
Hoi Kees,
bedankt voor je volledige (verhelderende) uitleg.
Weet nu heel duidelijk hoe de steel aan de vork zit.
Als ik nu zo alles bij elkaar optel (en geen garantie bijkoop), ben ik dan niet beter af om een gedeelte van het gespaarde geld uit te geven aan de
Pentax K-5 II + SMC-DA 18-135mm ED AL DC WR ?
Geeft wat meer ruimte om te spelen.
Zag inderdaad dat er geen zonnekap bij zit (zowel niet bij Konijn als bij KE). Bedankt hiervoor.
Zat me bijgevolg af te vragen of het dan zinvol is om voor alleen de K II body te gaan en er de losse lens ( http://www.kamera-express.nl/product/12175480/pentax-18-135mm-f-3-5-5-6-ed-wr/ (http://www.kamera-express.nl/product/12175480/pentax-18-135mm-f-3-5-5-6-ed-wr/) ) bij te nemen?
Wat is je advies?
Vriendelijke groeten,
jef
-
IK gebruik de 18-135 nu al ruim een jaar als vaste walk-a-round lens en ben er meer dan tevrede mee .. ook de foto's van Joop69 zijn nagenoeg allemaal met deze lens gemaakt .. En zo zijn er nog een aantal forum leden te noemen.... maw .. de 18-135 is een hele goeie keus :good:
Hoe je de combinatie aanschaft is afhankelijk van prijs en "compleetheid"
Ik zou zeker voor de aanbieding MET zonnekap gaan !
-
Zat me bijgevolg af te vragen of het dan zinvol is om voor alleen de K II body te gaan en er de losse lens ( http://www.kamera-express.nl/product/12175480/pentax-18-135mm-f-3-5-5-6-ed-wr/ (http://www.kamera-express.nl/product/12175480/pentax-18-135mm-f-3-5-5-6-ed-wr/) ) bij te nemen?
Wat is je advies?
Vriendelijke groeten,
jef
Waarom zou je? Los ben je € 95,-- duurder uit....... Dáár kun je wat leuks mee doen!
-
En heb ondertussen de bevestiging gekregen van KE dat de zonnekap standaard wordt meegeleverd!
Meteen bij KE bestelling geplaatst.
En komt morgen reeds binnen!
Schitterend toch.
Dus nogmaals allemaal bedankt om een "ouwe" Spotmatieker eventjes de digitale weg op te sturen.
Vriendelijke groeten,
jef
-
Dus nogmaals allemaal bedankt om een "ouwe" Spotmatieker eventjes de digitale weg op te sturen.
Vriendelijke groeten,
jef
Was de enige juiste weg ;)
Maar gefeliciteerd !!!
-
Veel plezier ermee. Boekje lezen en gewoon dingen uitproberen. Er hoeft geen rolletje in, dus lekker klikken.
O ja: het opladen van de accu duurt echt 6 uur!!!!!!!!!!
-
Ik ken niemand die zo'n grote stap maakt als jij, prachtig :good:. Heel veel plezier met de camera ;D.
-
Het lijkt me een hele bijzondere overstap Jef. Heel veel plezier en laat ons weten hoe het is, ik ben erg benieuwd!
-
Gefeliciteerd met je aankoop!
Let wel Jef, eerst de batterij helemaal laten opladen alvorens aan de slag te gaan schijnt de levensduur en prestaties van de batterij te verlengen (gaat het verhaal).
Hoe aanlokkelijk ook om hem er sneller in te doen en aan de slag te gaan.
Twee jaar extra garantie erbij kopen heb je hoop ik niet gedaan toch?
Dat is pure geldklopperij. De standaard garantie is al twee jaar (Europees) en een extra twee jaar kost doorgaans behoorlijk wat geld en is de vraag of het nuttig is.
-
Hoi beste mensen,
bedankt voor jullie toffe reacties.
And by the way: no way that I payed for extra insurance.
Heb de raad gevolgd van Kees. Dus zeker en vast geen extra garantie bij gekocht.
En Joostdh, bedoelde je benieuwd of benauwd ;)
Iedereen ook bedankt voor de goede raad (vooral ivm batterij). Gaan we zeker doen.
Bestaat er echt geen andere manier om korter op te laden?
grtz,
jef
-
bedankt voor jullie toffe reacties.
And by the way: no way that I payed for extra insurance.
Heb de raad gevolgd van Kees. Dus zeker en vast geen extra garantie bij gekocht.
En Joostdh, bedoelde je benieuwd of benauwd ;)
Haha, ik eerst kijken of ik een tiepvaud gemaakt had en toen begreep ik je pas :D
Iedereen ook bedankt voor de goede raad (vooral ivm batterij). Gaan we zeker doen.
Bestaat er echt geen andere manier om korter op te laden?
Die zes uur heb je nodig om de gebruiksaanwijzingen te lezen :evil: :evil: :evil:
Mocht je daar alvast aan willen beginnen: hier (http://www.pentax.nl/nl/handleidingen.html) in Nederlands maar alleen voor de K-5 en anders voor de K-5 II in het engels hier (http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/support/download_manual.html).
-
Ben niet zo bang van Engelstalige manuals,
maar ...
zo te zien lijkt me 6 uur iets te weinig!!!
Maar stapje voor stapje geraken we er wel.
Hoop ik toch.
En mocht het niet lukken, denk ik wel dat er op dit forum mensen genoeg zijn die willen helpen.
Hou jullie op de hoogte.
grtz,
jef
-
Ben niet zo bang van Engelstalige manuals,
maar ...
zo te zien lijkt me 6 uur iets te weinig!!!
Maar stapje voor stapje geraken we er wel.
Hoop ik toch.
En mocht het niet lukken, denk ik wel dat er op dit forum mensen genoeg zijn die willen helpen.
Hou jullie op de hoogte.
grtz,
jef
Die zijn er genoeg Jef :)
Ben erg benieuwd naar je ervaringen. Het is niet eens een stap voorwaarts, maar een enorme sprong voorwaarts!!
-
Het wachten is nu op de foto's :)
ps .. heb je analoog foto's ingescand ? Ben daar toch ook wel nieuwsgierig naar :)
-
Hoi dzo,
zal nog even moeten wachten om te springen.
Kreeg zonet bericht dat K ii'tje morgen zal arriveren in plaats van vandaag.
Dus nog 1 dag geduld. Maar .. ondertussen weer meer tijd om de handleiding door te nemen.
Hoi Thoran,
Heb wel foto's (veel en nog eens veel), maar zijn nog niet ingescand. Maar wat niet is kan nog komen, ..
Geef je een seintje als ze zijn ingescand.
grtz,
jef
-
Hoi beste mensen,
kwam toevallig deze link tegen ..
http://www.k10dbook.com/k5demo.pdf (http://www.k10dbook.com/k5demo.pdf)
en ..
is dit wat??
grtz,
jef
-
Ik heb zelf een maandje geleden de K5II bij Konijnenberg besteld, prima telefonische service. Even met de technische dienst gesproken over de voordelen ten opzichte van mijn K20 D en de volgende dag al in huis.
Ik heb ook de Ist DL en de K20D maar met de K5II ga je er nog een stuk op vooruit zeker als je ook nog op hogere iso wilt fotograferen.
Bewaar de oude lenzen goed , ik gebruik ook de oude schroefdraadlenzen van de spotmatic van mijn man nog steeds met een adapterring van schroefdraad naar bajonet.
Alle oude lenzen met bajonet kun je meteen gebruiken op je digitale pentax – even in het menu diafragmaring gebruiken aanvinken- een heel groot voordeel. Belichting blijft in alle gevallen werken.
Zelf gebruik ik liefst het oude top kwaliteit glas zeker omdat ik nogal wat macrolenzen heb en die zijn zo nog een beetje te betalen geweest.
Ik zou zeggen ga lekker eens langs bij Konijnenberg en laat je goed voorlichten.
Veel succes en ik hoopsnel foto's te zien.
Vragen kun je hier altijd kwijt en een hoop leren ook.
-
Hoi Marlies,
bedankt voor je info. Heb inderdaad nog oude lenzen. Heb via Thoran ook info gekregen ivm verloopring.
is ondertussen ook al besteld.
Ben wel benieuwd hoe deze lenzen het zullen doen.
Heb ondertussen het K II'tje toch binnen gekregen. Was eerst gepland voor morgen.
Dus zal de komende uurtjes (en dagen) wel zoet zijn met het doorworstelen van de manual.
grtz,
jef
-
Ik heb de manual aan de kant gelegd, de camera op M stand gezet en ben in mijn tuin gaan zitten uitproberen.
De KII is heel intuitief te bedienen, zeker als je van de spotmatic komt en de camera op M = manueel zet.
Zo leer je hem het best kennen.
Heel veel plezier er mee.
-
Ik denk dat de overstap inderdaad redelijk eenvoudig is. De basis van het fotografie blijft hetzelfde. Je zit natuurlijk wel met de ‘crop factor’, een 50mm is opeens ‘als’ een 75mm lens. Eventueel verloopjes voor oudere vattingen en zoals Marlies zegt in het menu kijken naar de instellingen voor gebruik. Je zal ook merken dat de camera vraagt welke brandpunt een lens heeft die hij (zij?) niet herkent. Dit is om de shake reduction aan te passen aan de lens.
Wat vooral anders is, is wat er gebeurt na de foto, het nabewerken. Heb je al gedachte over met welke software je dat gaat doen? De bijgeleverde of misschien Lightroom of wat anders? En even terug naar het begin: ik zou je aanraden om te lezen over RAW, sommigen willen niet anders dan RAW fotograferen, anderen kiezen bewust om het in JPEG te doen.
-
Hoi joost,
Vond de tip van Marlies heel goed Alles opzij en intuïtief beginnen verkennen.
Ook jij bedankt voor de tip ivm de oudere lenzen.
Dit zijn tips waar je meteen wat aan hebt. Zodoende dien je ook niet het ganse internet of de megagrote manual door te spitten.
Wat software betreft had ik aan Adobe Photoshop Elements gedacht.
En wat RAW betreft. Had ik inderdaad al veel info over gelezen. Vooral de "truuk" met 3 pictures, waarvan 1 onder- en 1 boven belicht trok mijn aandacht. Vond het resultaat beangstigend schitterend!
Allemaal wel bedankt voor de bruikbare info. Had het eerlijk gezegd niet verwacht.
Is alleen maar aangenaam om te mogen ervaren,
Thnx en grtz,
jef
-
Als je nog geen photoshop hebt, wat best prijzig is kan ik je photofiltre aanraden een goed en gratis fotobewerkingsprogramma.
Wil je meer dan kun je de betaalde variant photofiltre studio kopen van rond de €40,- en je kunt daarna steeds de nieuwe versie downloaden.
Ik gebruik het al jaren, heb eenmalig 37,50 betaald en dat is het dan.
Inmiddels door vrijwilligers in alle talen vertaald.
De versie met de Nederlandse taalmodule kun je hier downloaden:
http://www.oudje.nl/pf/index_software.html (http://www.oudje.nl/pf/index_software.html)
Je vindt hier ook lessen
Indien je wil kun je later altijd nog een duurder programma nemen.
Maar ik moet je zeggen dat ik steeds terug keer naar photofiltre studio.
In het begin zou ik lekker in Jpeg fotograferen dan hoef je niet zoveel na te bewerken.
Veel succes.
-
Die zijn er genoeg Jef :)
Ben erg benieuwd naar je ervaringen. Het is niet eens een stap voorwaarts, maar een enorme sprong voorwaarts!!
Wie zei dat ook al weer? Amstrong die op de maan heeft gewandeld :D :D
-
Maar ..
je moet er wel eerst geraken!!
Ik ben nog steeds onderweg.
-
Wie zei dat ook al weer? Amstrong die op de maan heeft gewandeld :D :D
U kent uw klassiekers :D
Hij was iets anders, maar lijkt er wel op.
-
Alle klassiekers daar gelaten,
wat vinden jullie van Gimp??
Te gebruiken of .....?
Iemand ervaring mee??
grtz,
jef