Het Nederlandstalig Pentaxforum
Hard- en software => Primes => Topic gestart door: tomtax op 23 december 2012, 22:41:19
-
Beste allemaal,
Momenteel werk ik veel met de 18-135 mm AL WR. Prima lens voor het allround werk.
Echter wil ik me meer en meer gaan toeleggen op portretten in de studio.
Dus ik wil graag een beter objectief. Ik twijfel echter tussen prime en zoom.
Momenteel denk ik aan:
- Sigma 70mm /2.8 macro EX DG
- Sigma 24-70 mm 2.8
- Pentax 50 mm 1.8
Iemand ervaring. Of suggesties?
Liefst rond de 500 euro.
-
- Sigma 70mm /2.8 macro EX DG
- Sigma 24-70 mm 2.8
- Pentax 50 mm 1.8
Liefst rond de 500 euro.
Lijken me alle drie competente keuzes waarbij de Sigma 70mm macro ook nog een ander trucje kent zoals zijn naam doet vermoeden. De 24-70 vind ik op APS-C géén ideaal bereik maar heeft wel een goede reputatie en evenredig hoge prijs. De Pentax 50mm is uiteraard een goeie maar gezien de test op het Amerikaanse PF zou ik eerder voor de SMC-FA 1.4 versie gaan - 50mm is wel aan de krappe kant als je puur een portretlens zoekt.
Ideaal zou eigenlijk de 50-135mm f2.8 zijn maar die is ver boven budget. Ik begrijp niet helemaal waarom je 18-135mm voorlopig niet zou voldoen, met portretshots wil je toch géén akelig puistjes-rimpeltjes-scherp beeld wat je achteraf toch maar weer moet verzachten.
Disclaimer 1: portretten is niet echt helemaal mijn ding
Disclaimer 2: ik gééf er meestal de voorkeur aan pas iets nieuws te kopen als wat ik heb terdege is uitgeprobeerd en te kort blijkt te schieten (pun intended)
-
24-70 is eigenlijk wel een mooi bereik. 55mm is de klassieke afstand voor APS-C maar met 24mm kan je full body makkelijk doen en met 70mm mooi dichtbij halen voor alleen het hoofd.
Maar zoals gezegd voldoet de 18-135 ook gewoon prima.
Misschien ishet raadzamer de 50mm te halen om eens een prime uit te proberen.
-
Voor portretten zou ik een primelens willen adviseren. Bij portretfotografie is (nou ja, vind ik) scherpte erg belangrijk en dan ben je m.i. eerder op een primelens aangewezen dan op een zoomlens. Als ik uit jouw drie voorstellen zou moeten kiezen zou ik de Sigma 70mm nemen. Kun je ook voor andere takken van sport prima gebruiken.
Groeten,
J@@P
-
Er zijn speciale soft lenzen voor portret, of je het mooi vind is iets anders maar dat ze bestaan zeg wel iets.
-
Ben afgelopen maand gestart op de fotoclub met het volgen van een mentoraat model/portretfotografie en gebruik hiervoor de FA 50mm 1.4. De eerste resultaten zijn prima. Dit lensje kost gebruikt zo rond de 200 euro.
-
Voor portretten zou ik een primelens willen adviseren. Bij portretfotografie is (nou ja, vind ik) scherpte erg belangrijk en dan ben je m.i. eerder op een primelens aangewezen dan op een zoomlens.
voor buitenportretten ben ik het met je eens dat een prime dan voordelen heeft ( maar niet zozeer om de scherpte). In de studio zit ik altijd tussen f7 en f13 en dan voldoet een wat generieker zoom met veelzijdig bereik prima (sigma 17-70 in mijn geval).
In mijn wat kleine studio heb ik primes niet als comfortabel en prettig in gebruik ervaren en greep dan toch altijd weer naar de zoom zodat ik meer met het model kon interacteren, sneller van idee en opstelling kon wisselen en minder met apparatuur en lenzen hoefde te rommelen