Het Nederlandstalig Pentaxforum
Fotohoek => Sport => Topic gestart door: DickL op 27 oktober 2012, 20:15:10
-
Dit weekeinde wordt de IJsselcup in Deventer gereden. Deze wedstrijd is de start van het nationaal wedstrijdseizoen en is tevens de kwalificatiewedstrijd voor het NK afstanden. Een mooie wedstrijd dus voor de subtoppers om zich in de kijker te rijden maar ook bekende toppers waren aanwezig. Zoals Annette Gerritsen die zich voor de 1500 meter nog moest kwalificeren.
Veel zon vandaag dus veel strijklicht op de ijsbaan De Scheg in Deventer. Dit strijklicht gaf een heel apart effect. Ben benieuwd wat jullie er van vinden.
1) Annette Gerritsen tijdens de 1500 meter
(http://dl.dropbox.com/u/2784544/Annette%20Gerritsen%20tijdens%20de%20IJsselcup/IMGP0031_1_1024px.jpg)
2) Idem
(http://dl.dropbox.com/u/2784544/Annette%20Gerritsen%20tijdens%20de%20IJsselcup/IMGP0032_1_1024px.jpg)
3) Annette na de 1500 meter
(http://dl.dropbox.com/u/2784544/Annette%20Gerritsen%20tijdens%20de%20IJsselcup/IMGP0042_1_1024px.jpg)
-
Dat is een mooie serie. Alle details zijn gedekt gezien de groene nagellak. Mooi licht om mee te werken.
-
Mooie serie
-
Erg mooie serie met inderdaad mooie kleuren door het licht. Ook lekker scherp, ondanks de beweging.
Foto 1 is erg mooi vanwege de lichtval en schaduwwerking en foto 3 is erg mooi omdat ze er gewoon erg fraai op staat.
Knap gedaan hoor!!
-
Leuke foto's en het groen komt ook mooi over.
-
Zo Dick, ze staat er fraai op, zo lukt dat niet veel.
Een sluitertijd van 1/1000e en diafragma 7.1 bij ISO 800 voor de 1e twee foto;s is opmerkelijk.
Ik heb nog nooit zo veel licht gezien op een schaatsbaan, mijn complimenten voor het resultaat.
Bij de 2e foto verbaas ik me hoe schuin haar schaats op het ijs staat, veel verder dan op de 1e foto.
Het verhaal meldt helaas niet of ze zich nu geplaatst heeft, ze werd slechts 6e zie ik in de uitslagen...?
-
Zulke mooie sportfotos zie je niet zo vaak.
Foto 1 is voor mij perfect, de anderen hebben te sterk contrast.
Oki
-
Zulke mooie sportfotos zie je niet zo vaak.
Foto 1 is voor mij perfect, de anderen hebben te sterk contrast.
Oki
+1
Nr is echt heel mooi qua houding en licht, Dick.
-
Ze heeft zich geplaatst, met de hakken over de sloot. Ze mag dus nog wel flink aan de bak om dat op orde te krijgen over twee weken.
-
Allen bedankt voor de complimenten. Het was de kunst om de schaatsers precies in de banen strijklicht, welke door de ramen viel, te vangen. Er liepen best mensen te fotograferen maar wat mij opviel was dat er maar weinig zich op die banen strijklicht concentreerden. De meeste (hobby)fotografen gingen bij de vakfotografen staan. Dat is trouwens ook zo leuk aan nationale wedstrijden buiten Heerenveen. Je kan overal gaan staan waar je wilt (zelfs over de boarding hangen) en geen gedoe over telelenzen bij de ingang. Dat is in Thialf geheel anders.
Foto #1 is naast de gebruikelijk raw instellingen bijna niets aan gedaan. Alleen wat hooglicht correctie.
Foto #2 en #3 zijn wat extra zwarte tinten en contrast toegevoegd.
Persoonlijk hou ik wel van sportfoto's met contrastrijke kleuren.
Als je te laat bent met het vangen van de schaatser krijg je dit effect (jpeg zo uit de camera):
(http://dl.dropbox.com/u/2784544/Annette%20Gerritsen%20tijdens%20de%20IJsselcup/IMGP0304-1_1024px.jpg)
-
Mooie serie Dick en #1 is ook oor mij #1.
grtz, Andre