Het Nederlandstalig Pentaxforum
Hard- en software => Zoom-objectieven => Topic gestart door: HansK op 3 juli 2012, 16:22:56
-
Sigma zoom 100-300mm 1:4.5-6.7 DL Autofocus voor PENTAX
ik deze lens geschikt voor een K5 .
of is dat nul komma nul
-
http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-100-300mm-f4-5-6-7-dl.html (http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-100-300mm-f4-5-6-7-dl.html)
Niet briljant maar ook niet abominabel. Zou gewoon moeten werken op alle digital pentax dslrs
-
dus maar niet doen .
ook niet voor €35,00 .
of wel
-
ik deze lens beter voor een K5 .
en is die lens Auto Focus
(http://i.imgur.com/3uIQ1.jpg)
-
Ook geen hoogvlieger voor zover ik weet, maar in ieder geval zeker wel autofocus. Beide passen zonder problemen op de K5.
Qua prijs is deze F80-200 wel iets duurder tweedehands, maar ik denk dat je daar een betere lens aan hebt. 80 i.p.v. 100mm aan de onderkant lijkt mij nog net wat beter bruikbaar en verwacht van de Sigma zeker geen geweldige prestaties boven de 200 mm. Daarbij komt dat de Pentax lens een stuk degelijker aanvoelt dan deze Sigma.
Groeten,
J@@P
-
Zeker weten is deze autofocus.
de 80 - 200 is helemaal geen verkeerde lens, geen topklasse maar daar is de prijs dan ook naar.
Voor 100 - 300 mm heb ik de zilveren plastic fantastic aan geschaft, die is zijn geld zeker meer dan waard.
Met vriendelijke groet,
Albert
-
ik kan de camera Pentax Z-10 met 28-80 en 80-200 lenzen over kopen voor € 50.00 .
is dat duur of niet
-
Dan bedoel je met de laatste de Pentax FA100-300 en niet de Sigma, neem ik aan, even om spraakverwarring te voorkomen. Die Pentax is inderdaad ook erg goed. Heb 'm ook kort gehad, inmiddels ingeruild voor z'n latere opvolger de DA55-300, maar dan praat je bij beide lenzen ook over een iets andere prijs.
Groeten,
J@@P
-
Hans
Ik heb de 80-200 laatst te koop gezet voor 30 euro, dat vond ik een nette prijs voor een lens die ik niet meer gebruikte en in nieuwstaat was.
Moet je je afvragen wat de rest je waard is.
Jaap
Correct de Pentax FA100-300
Met vriendelijke groet,
Albert
-
dus gewoon doen kopen .
die twee lenzen van pentax zelf
-
De SMC Pentax-FA 100-300mm F4.7-5.8 (http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-FA-100-300mm-F4.7-5.8-Zoom-Lens.html) Is moeilijk te vinden maar wel een goede lens. Als je die ergens ziet, moet je er dus niet te lang over nadenken. Ze worden nog wel eens aangeboden via marktplaats in een set met de 28-80 een een mz body. Dan kun je hem voor vrij weinig binnenfietsen. (Wel opletten dat je niet de donkergrijze 4.5-5.6 variant koopt die is minder, ondanks dat het destijds het duurdere model was.
-
Voor Pentax lenzen kun je op Pentaxforum.com een onderdeel vinden met lens reviews.
Altijd goed om daar te kijken wat men vindt en wat jij belangrijk vindt voor een lens.
Kijk maar: http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-F-80-200mm-F4.7-5.6-Zoom-Lens.html (http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-F-80-200mm-F4.7-5.6-Zoom-Lens.html)
Autofocus is vlot en beelden zijn prettig om te zien.
De Apenheul zal zondag worden verkend met oa deze lens in de aanslag, dat wordt onze vuurdoop. ;)
-
hopelijk zal de pentax 80-200 beter presteren dan de verkochte canon 55-250mm is .
dat was een plastic lens .
en ook de lens aansluiting was/is van plastic .
gelukkig voor een zeer mooie prijs een bijna nieuw K5 kunnen overkopen .
update .
zaterdag een analoge pentax binnen gekregen .
met lens powerzoom 28-80 .
plus de gewilde pentax 80-200 mm .
lens zat vast geen Aotofocus .
maar wat wd40 ;C ;C en wat gewriemel werkt de lens uitstekend .
valt mij op dat de lens toch wel stil zijn werk doet .
-
lens zat vast geen Aotofocus .
maar wat wd40 ;C ;C en wat gewriemel werkt de lens uitstekend .
WD40 in een lens ?? ??? :o ::)
Lijkt mij op langere termijn niet echt een gelukkige actie. Olie en lenzen (coating) gaat niet echt samen.
Groeten,
J@@P
-
WD40 in een lens ?? ??? :o ::)
Lijkt mij op langere termijn niet echt een gelukkige actie. Olie en lenzen (coating) gaat niet echt samen.
Groeten,
J@@P
werkt perfect .
zoomring en AF werken als boter
-
Ik bedoel ook op de wat langere termijn. WD40 is kruipolie en dat kruipt op termijn wellicht ook op plekken in de lens (op het glaswerk) waar je het niet wilt hebben. Maar goed, een lens zonder AF en zoom is ook geen werken, dus zolang het werkt zou ik er ook gewoon van genieten.
Groeten,
J@@P