Het Nederlandstalig Pentaxforum
Algemeen => Algemene discussie => Topic gestart door: Edzo op 9 augustus 2011, 09:45:23
-
Ricoh heeft het gebruik van de M-mount uitgebreid: http://www.dpreview.com/news/1108/11080510ricohmmountpreview.asp
Wat gaat dit voor gevolgen hebben na overname van Pentax?
Blijft de K-mount of gaat alles op termijn over op de M-mount. Of blijven ze alle twee behouden, maar dan voor verschillende camera types.
Dan zie ik de Pentax Q in ieder geval geen lang leven beschoren........
-
De M-mount is niet geschikt voor spiegelreflexen, dus vormt geen gevaar voor de K-mount.
-
Die M-mount module is een leuke gadget om mensen die nog wat oude M-lenzen van Leica hebben liggen aan zo'n GXR + M-mount module te helpen. Kost denk ik 900 euro samen en dat is toch een mooi prijsje. De module was al geruime tijd geleden aangekondigd.
Misschien komt er ook wel een K-mount module voor de GXR.
-
Nu begrijp ik het M-mount verhaal een beetje.
Op zich geen slechte deal van Ricoh dus. En een GXR met K-mount zou dan logisch klinken. Past dat dan wel op zo een GXR?
-
Nu begrijp ik het M-mount verhaal een beetje.
Op zich geen slechte deal van Ricoh dus. En een GXR met K-mount zou dan logisch klinken. Past dat dan wel op zo een GXR?
Hier een overzicht van lenzen die op die M-mount passen. Veel van die mensen hebben wellicht wel wat lenzen, maar geen geld voor een Leica M9 voor ruim 5000 euro. Zo kunnen ze er digitaal toch iets mee doen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Leica_M_mount (http://en.wikipedia.org/wiki/Leica_M_mount)
Ik heb er eens een stukkie over geschreven en ook contact met Ricoh over gehad. http://www.pentaxforum.nl/smf/index.php?topic=19558.0 (http://www.pentaxforum.nl/smf/index.php?topic=19558.0). Aangezien we al een aps-c hebben zou een grotere sensor een echte toevoeging zijn. Als ik dan naar die kleine module kijk:
(http://a.img-dpreview.com/previews/ricohgxrmountA12/images/Mount.jpg)
Dan heb ik toch mijn twijfels hoe daar een grotere K-mount met een grotere sensor en aansturing van de AF voor de lens in moet passen.
Voor K-mount moet er wel een klein toetertje opkomen omdat de afstand van mount tot sensor groter is. Dat zie je dan terug in de uitstulping, net als bij je K-x.
Die vind je hier: http://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance (http://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance)
Het verschil is dus 17,66 mm. Voor deze M-mount zou dus een tussenring op de markt kunnen komen die onze K-mount lenzen passend maakt op de M-mount module. Dat blijft dan wel een module zonder enige communicatie. Alsof je oude M-lenzen op je camera zet.
Voor een echte K-mount module zou dus een dikkere tube erop moeten zitten.
-
De vraag is of de microlenses van de sensor geschikt zijn voor K-mount objectieven. Als ze hetzelfde truukje als Kodak hebben toegepast zullen K-objectieven niet optimaal presteren op de module. En een echte K-mount module is voor Ricoh nu appeltje-eitje. Ik denk dat we die binnenkort wel tegemoet kunnen zien.
Overigens heeft Ricoh met dit ding in 1 klap veruit de meest goedkope digitale M-mount camera op de markt. Ok, je hebt geen meetzoeker, maar het komt heel dicht in de buurt. Als het IQ goed is van dit ding, zie ik hem wel goed scoren op de markt.