Het Nederlandstalig Pentaxforum

Fotohoek => Overig => Topic gestart door: newmikey op 1 juni 2011, 21:26:54

Titel: De pont bij Buitenhuizen ...
Bericht door: newmikey op 1 juni 2011, 21:26:54
Dichtbij en toch zo ver weg. Dit perspectief is wel héél overdreven. Naderhand onthoekt in GIMP en uiteraard iets verticaal uitgerekt om de effecten van het onthoeken op te heffen.

(http://images107.fotki.com/v159/photos/7/737316/2826486/AMG16346ufrbkdepersp2011web-vi.jpg)
Titel: Re:De pont bij Buitenhuizen ...
Bericht door: gnodde op 1 juni 2011, 21:59:25
Daar ben ik toch wel heel vaak het Noordzeekanaal overgestoken (ik woonde in IJmuiden, maar had veel vrienden in Zaandam/Westzaan).
Je hebt de foto knap "hersteld" van de lens-effecten, al lijkt het kanaal toch wel èrg breed...

Jan.
Titel: Re:De pont bij Buitenhuizen ...
Bericht door: newmikey op 1 juni 2011, 22:47:11
Daar ben ik toch wel heel vaak het Noordzeekanaal overgestoken (ik woonde in IJmuiden, maar had veel vrienden in Zaandam/Westzaan).
Je hebt de foto knap "hersteld" van de lens-effecten, al lijkt het kanaal toch wel èrg breed...

Jan.

èn de oprit errug lang natuurlijk. Het doel hier was te kijken of ik de verticale perspectivische vertekening op een juiste wijze kon opheffen zodat eventuele lensfouten beter zichtbaar worden. Normaliter als je perpectiefcorrectie toepast, zien hoge dingen er "gedrongener" uit - hier in extremis vanwege de ultra grote beeldhoek. Het is een beetje pielen maar met het opnieuw schalen in verticale richting met tussen de 110 en 120% komen de verhoudingen tussen lengte en breedte van bijv. de staande contructies weer aardig overeen met de werkelijkheid. Als er al tonvormige vertekening was zou deze nu goed zichtbaar worden maarrrrrr...die is er dus (bijna) niet met deze lens. Géén correctie noodzakelijk en dat is toch wel een compliment voor wat Sigma met deze lens heeft gedaan.

We houden dan de "best of both worlds" over: wèl de grotere diepte ervaring van een ultragroothoek maar niet de omvallende lijnen die zo typisch zijn voor alle groothoeken en ook géén lelijke vervorming waardoor lijnen aan de randen krom lopen. Het is wel wat werk en het zal niet bij elke plaat nodig/evident zijn maar moest het toch even uitproberen.

[EDIT] Wel eerst de horizon rechtgezet want mijn gebruikelijk afwijking naar links wordt bij deze beeldhoek extra zichtbaar en storend! Kan er niets aan doen, mijn interne waterpas is gewoon kaduuk, ik zit altijd ietwat scheef  :(
Titel: Re:De pont bij Buitenhuizen ...
Bericht door: C20v op 1 juni 2011, 22:51:12
Ik ben wel benieuwd naar het origineel, mss zou je dat erbij kunnen plaatsen?
Titel: Re:De pont bij Buitenhuizen ...
Bericht door: newmikey op 1 juni 2011, 22:56:42
Ik ben wel benieuwd naar het origineel, mss zou je dat erbij kunnen plaatsen?

U vraagt, wij draaien:

(http://images58.fotki.com/v513/photos/7/737316/2826486/AMG16346orig2011web-vi.jpg)