Het Nederlandstalig Pentaxforum
Fotohoek => Product en culinair => Topic gestart door: acinony op 10 januari 2010, 01:24:32
-
Ook maar eens een foto gemaakt in me nieuwe studiootje, wel erg wennen: je ziet echt elk stofje - en daar hebben we genoeg van... :D
Het eerste resultaat:
Een Ebook dat me vrouw voor de kerst heeft gehad.
(http://i165.photobucket.com/albums/u51/acinony/IMGP3673.jpg)
-
Leuk idee, zo'n Ebook en dan een bril erop leggen.
Mooi scherp ook, ik kan de tekst op het brilmontuur lezen.
Ook dat kleine sterretje links op het montuur is mooi.
Is de rode ondergrond beschadigd of is het stof ?
De spiegeling in het brillenglas is mooi, maar loopt net ietsjes te ver door, de rode ondergrond stopt en gaat over naar ?.....ik denk de vloer.
Met vriendelijke groet,
Albert
-
De rode ondergrond is niet beschadigd is een lapstof die je in de "studio-box" kan leggen, maar ik merk wel dat ik de verkeerde kant heb gebruikt. ( ene kant is soft, beetje velours, andere kant is glad en spiegelend.)
Hij stond op de tafel dus je ziet nog een stuk tafel.. :-X
-
Ik vind het een heel geslaagde foto.
-
Je vrouw is de Millenium Trilogie aan het lezen ... mooie reeks, ik heb alledrie de boeken verslonden! ;)
Ondanks de wat korrelige foto, vind ik de compositie heel goed!
Ik weet niet welk objectief je hebt gebruikt, met een macrolens zie je echt alles. Ieder stofje en zelfs de textuur van de ondergrond. Ook als ik het stof omkeer (gladde kant boven) dan zie je het nog. Daarom gebruik ik die stoffen doeken nooit. Ik maak gebruik van glas met een wit vel papier eronder. Nadeel is spiegeling, maar dat kun je ook weer mooi gebruiken. Ik ben nog op zoek naar een groot stuk foambord.
Waarom heb je gekozen voor F19? F11 is voldoende om alles scherp te krijgen (kleiner en je verliest op een gegeven moment scherpte). Plus een korte sluitertijd is niet nodig.. je kan makkelijk tot 1/80 gaan. En een statief is eigenlijk onmisbaar bij productfotografie.
PS. Stofjes op je product, kun je ook in Photoshop verwijderen.
-
Dank je voor je reaktie San,
Heb de kitlens gebruikt met een opzet groothoek/macro lensje en had gekozen voor 19 voor de zekerheid, ben nog aan het aftasten met de diafragma instellingen.
Goede tip van de glasplaat, statief heb ik maar eigenlijk vond ik het te lastig dus niet gebruikt.
Photshop ben ik flink mee aan het rommelen, maar dat is zo uitgebreid.. hehehe
Me vrouw verslind per week 1 รก 2 boeken - dies echt verslaafd. ??? :P
( maar ja, kan ik met de foto's aan de slag.)
-
Leuk zo met die bril erop. I.d een glazen plaat of in ieder geval een gladde ondergrond is makkelijker stofvrij te houden.
Ik herkende het boek ook meteen.. heb zo ook alledrie verslonden !