Het Nederlandstalig Pentaxforum
Fotohoek => Stedelijke omgeving, architectuur en urbex => Topic gestart door: wzylstra op 26 november 2009, 12:19:30
-
Door het contrast van de wolken en de hels blauwe lucht ben ik gefascineerd geweest om deze foto te maken.
Op deze foto wel een aantal bewerkingen los gelaten.
Focuslengte: 18mm - F/22 - 1/250sec - ISO 200
(http://i47.tinypic.com/t6tnae.jpg)
-
Mooie opname maar wat betreft compositie ben ik er niet helemaal uit.
Zowiezo vindt ik het heel jammer dat de foto niet symmetrisch is.
Je mist nu een groot gedeelte van de rechter boog en dat is jammer.
Misschien was een lager standpunt ook nog mooier geweest zodat je de gebouwen e.d. op de achtergrond niet had kunnen zien.
Nu leidt dat een beetje af.
Cees
-
Een mooie opname en de bewerking is ook sterk. Ik benhet met Cees eens dat een dergelijke opname smeekt om perfecte symetrie. Je gaat nu onbewust toch op zoek naar de symetrie en probeert de gaten in te vullen en dat is jammer. Mijn advies is neem meerder opnames vanuit verschillende standpunten. Dan heb je in iedergeval de luxe om thuis in alle rust de juiste te kiezen.
Groeten, Bob
-
Het gebrek aan symmetrie vind ik als zondanig niet storen. Pure symmetrie kan om te beginnen ronduit saai zijn, terwijl hier allicht intentioneel geen volledige symmetrie is beoogd. Dat vind ik goed want het brengt wat meer dynamiek in het beeld dan een "perfecte symmetrei".
Overigens is het precies als je echt bewust symmetrie beoogd (wat hier denk ik niet het geval is), dat die symmetrie ook perfect moet zijn, en als dat (net) niet het geval is is het wel storend.
Vergelijk het met een rechte horizon: als je een horizon bewust recht wil hebben en hij is ook maar een graad of wat scheef, dan valt dat op en stoort het. Als je de horizin bewust scheef maakt, met enkele (tientallen) graden dan is dat intentioneel. Ik denk dat de fotograaf hier bewust geen symmetrie heeft willen opzoeken (en naar mijn smaak terecht, al had het misschien zelfs nog iets uitgesprokener mogen geweest zijn) .
Persoonlijk vind ik de bewerking van de lucht er wel wat over ... onnatuurlijk gesatureerd blauw (op mijn scherm hier op het werk (*) ten minste ...)
(*) middagpauze ;)
-
Zo, d'r is nogal wat gezegd, zeg...
Nog een scheppie dan...
Idd, een nog lager standpunt: desnoods camera op de grond ( Hoekzoeker gebruiken !! ) en de bogen in de zoekerhoeken laten beginnen.
Maar... ;D
Het kan ook anders, uitgaande van deze foto:
Als je aande linker kant de boog op dezelfde hoogte laat beginen als nu aan de rechter kant, heb je óók symmetrie... ( Bob: gefopt... ;) )
Eventueel... >:( de witte gebouwen wegshoppen....
Wat de lucht betreft: Met de voorgaande sprekert eens...
Probeer maar eens.
Succes,
Ruurd
-
Ik begrijp dat er mogelijkheden genoeg zijn en ga daar natuurlijk ook mee aan de slag. Bedankt voor de reacties, want je bent nooit te oud om te leren en het blijkt soms nodig om scherp gehouden te worden.
Ik had nog een meer foto's van ongeveer het zelfde moment, waarin net een ander standpunt was gekozen.
Deze foto is bijna identiek, maar mist ook wel een exacte symmetrie.
(http://i48.tinypic.com/14iimme.jpg)